مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی با اشاره به نقش کارآفرینی در ریشه کنی فقر و نیازمندی در جامعه گفت: یک هزار و ۳۵ مددجوی این استان در دوره های کارآفرینی شرکت کردند.

به گزارش تبریزمن، ‘حسین دشتی’ روز پنجشنبه افزود:این کلاس های آموزشی در قالب ۱۵ دوره در ۸ ماهه نخست سال جاری برگزار و به شرکت کنندگان گواهینامه پایان دوره آموزشی اعطا شد.

وی افزود: مددجویان پس از دریافت گواهینامه مهارت کارآفرینی می توانند جهت اخذ وام خوداشتغالی به کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مراجعه کنند.

وی گفت: کارآموزان از ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی با نرخ سود چهار درصد دریافت می کنند.

وی افزود: شهرستان تبریز با ۳۰۰ مددجو، بیشترین تعداد شرکت کننده در دوره های کارآفرینی را به خود اختصاص داد.

وی هدف از برگزاری این دوره ها را افزایش آمادگی در کارآموزان به منظور ایجاد اشتغال و تزریق روحیه خودباوری و خود اتکایی عنوان کرد.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه آموزش بستر اشتغال پایدار مددجویان تحت حمایت این نهاد را فراهم می کند، افزود: این دوره ها با همکاری جهاد دانشگاهی و مراکز کارآفرینی استان برای مددجویان و به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه و افراد جویای کار برگزار شد.

بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۰ هجری شمسی حدود سه میلیون و ۷۵۰ هزار نفر در آذربایجان شرقی سکونت دارند و ۶۹ هزار خانوار به تعداد ۱۳۵هزار مددجو، تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) این استان هستند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :