مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی گفت: بیش از ۶۰۰ هزار نفر در استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

به گزارش تبریزمن؛ با همکاری ادارات کل بیمه سلامت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی ۵۵ پزشک و موسسه طرف قرارداد آذربایجان شرقی در راستای تجویز منطقی دارو، آزمایش و سایر امور درمانی بیمه شدگان سلامت در تالار اجتماعات تعاون برگزار شد.

بیش از ۶۰۰ هزار نفر در آذربایجان شرقی تحت پوشش بیمه سلامت هستند

مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی در این مراسم که ظهر شنبه برگزار شد، گفت: اداره کل بیمه سلامت استان تمامی تلاش خود را دارد تا بیمه شدگان به سهولت خدمات درمانی خود را دریافت کنند.

وحید مجیدی خاطر نشان کرد: پرداخت مطالبات طرف های قرارداد از جمله اولویت هایی است که اداره کل برای عملی شدن آن پیگیری های لازم را انجام می دهد.

وی در تبیین اقدامات اداره کل در خصوص سلامت مردم استان اظهار داشت: بیش از ۶۰۰ هزار نفر از افراد فاقد پوشش بیمه ای دراستان تحت پوشش اداره کل قرار گرفتند و با اجرای طرح تحول نظام سلامت شاهد رشد حدود چهار برابری هزینه ها در سه سال منتهی به ۱۳۹۵ هستیم.

وی تاکید کرد: سلامت یکی از اولویت های مهم و اساسی دولت یازدهم بوده است و همچنان معتقدیم تحقق و پایداری سلامت مردم و جامعه در گروی اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده است که یکی از راهکار های اساسی در برون رفت از این رشد سرسام آور هزینه های درمانی است.

لزوم تداوم بیمه سلامت همگانی رایگان و طرح تحول نظام سلامت با برنامه ریزی منسجم تر

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای موفق طرح های ملی بیمه سلامت همگانی رایگان و نیز تحول نظام سلامت در استان گفت:اجرای این دو طرح ملی و کم نظیر در استان بسیاری از مشکلات سلامت و درمان مردم عزیز استان را حل کرده است.

میر احد حسینی با تاکید بر تداوم اجرای این طرح ها خاطر نشان کرد: رضایت مردم از اجرای این طرح ها دلیل بسیار خوبی است تا این دو طرح مهم با برنامه ریزی های منسجم تر استمرار یابد.

طاهر اقدم قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در ادامه این مراسم به بیان برنامه های دولت یازدهم در خصوص اجرای طرح تحول سلامت پرداخت و ابراز امیدواری کرد این طرح همچنان با قوت ادامه یابد.

در این مراسم همچنین رئیس سازمان نظام پزشکی، مدیر درمان تامین اجتماعی و نیز مدیر کل تامین اجتماعی استان به بیان دیدگاه های خود در این خصوص پرداختند و در پایان مراسم از ۵۵ پزشک و موسسه درمانی برتر در تجویز منطقی دارو، آزمایش و سایر امورات درمانی استان با اهدای لوح سپاس از طرف مدیر کل بیمه سلامت و مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تجلیل شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :