بیش از ۲۰ میلیارد ریال در سیزدهمین همایش جشن گلریزان در تبریز از سوی مردم و مسئولان آذربایجان شرقی برای آزادی زندانیان غیرعمد استان جمع آوری شد.

به گزارش تبریزمن، جشن گلریزان تبریز در تالار ‘صدرا’ی این کلان شهر مامنی برای نیک اندیشانی بود که گرده آمده بودند تا با دستگیری از یک خانواده نیازمند، اشک شوق و لبخند رضایت بر لبان زنان و کودکان بی سرپرستی بنشانند که سرپرست شان از قضای روزگار در پشت میله های زندان به سر می برد.

جشن گلریزان که اسم بامسمایی را نیز یدک می کشد، دیشب، محفل نیک سیرتانی بود که نه به شعار، بلکه به عمل برای گشودن و لو گره کوچکی از یک خانواده نیازمند کوشیدند و با کمک های خود، زمینه بازگشت انسان های آبرومندی را به آغوش جامعه و خانواده فراهم کردند که از سر یک اتفاق و بدبیاری در فضایی با نام ‘زندان’ گرفتار شده اند.

گل های تبریز و آذربایجان شرقی در جشن دیشب خود، گل ریختند تا از بوی عطرشان، شادی و خوشحالی به جمع باصفای خانواده هایی بازگردد که سرپرست و سکاندار کشتی خانودادگی شان به دلیل هر حادثه ناخواسته و غیرعمدی از جمع شان جدا و در پشت میله ها، غمین و شرمسار به انتظار دست های مهربان نشسته است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی دوشنبه شب در این همایش گفت: ما پیروان خاندان رسالت بوده و حضرت محمد(ص) و اهل بیت ایشان(ع) الگوی ما در زندگی هستند، بنابراین باید راه و سیره آنان را ادامه دهیم.

آیت‌الله محسن مجتهد شبستری با اشاره به پاداش والای کمک به زندانیان گرفتار در نزد خداوند اظهار کرد: برخی افراد به دلیل داشتن چک بلامحل و یا عدم توانایی برای پرداخت مهریه همسرشان در زندان گرفتار شده اند، بر ما مسلمانان واجب است تا در این ماه مبارک از این افرادی که به سبب قضا و قدر الهی گرفتار شده اند، دستگیری کرده و آنان را بار دیگر به دامان خانواده شان بازگردانیم.

وی تاکید کرد: طبق اطلاعاتی که از سوی ستاد دیه در استان اعلام شده است ۲۳۰ نفر از زندانیان به دلیل نداشتن تمکن مالی برای پرداخت دیون خود در زندان تبریز گرفتار شده اند و برای آزادی این تعداد حدود ۵۰ میلیارد ریال نیاز است، امید است با کمک هایی که از سوی مردم و مسئولان استانی انجام می شود تمامی این افراد آزاد شوند.

پاداش دستگیری از نیازمندان از طواف کعبه بیشتر است

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی نیز در این آئین معنوی- انسانی گفت: مهم ترین عامل در انفاق، خلوص نیت است که خداوند نیز بارها بدان تذکر داده است.

حجت‎الاسلام حکمتعلی مظفری با اشاره به روایتی از سوی امام کاظم(ع) گفت: خداوند بر روی کره زمین بندگان خاصی دارد که تمام عمر خود را به کمک و دستگیری از مردم و نیازمندان سپری می کنند؛ این افراد در روز قیامت از امن شدگان خواهند بود.

وی افزود: بر اساس آیات و روایات کمک به نیازمندان و دستگیری از آنان از پاداش طواف خانه کعبه نیز بیشتر است، دستی که برای کمک به کسی دراز می‌شود از دستی که برای دعا به سوی پروردگار رو به آسمان دراز می‌شود در نزد خداوند متعال محبوب تر و مقدس تر است.

وی تاکید کرد: کمک به هم نوع دستور الهی است و خدا چندین برابر آن اجر و مزد در دنیا و آخرت به آنان عطا می فرماید و تلاش می شود در کمال امانت داری و صداقت نسبت به هزینه اعتبارات و کمک های مردمی برای افراد مستحق با نهایت دقت و سرعت اقدام شود .

حجت الاسلام مظفری در پایان خاطرنشان کرد: مهم ترین عامل در انفاق، خلوص نیت است که خداوند نیز بارها بدان متذکر شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :