رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: بیمارستان امام سجاد (ع) دانشگاه آزاد تا پایان امسال تجهیز می شود .

به گزارش تبریزمن، همزمان با نیمه شعبان بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی ۱۳۳تختخوابی امام سجاد(ع) دانشگاه آزاد اسلامی تبریز به بهره برداری رسیده بود که برخی از نیمه فعال بودن این بیمارستان خبر می دهند.

سیدجواد انگجی روز شنبه در نشست با خبرنگاران به مناسبت سی و سومین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی ، اظهارکرد: دانشکده دندانپزشکی نیز راه اندازی شده و دانشجو نیز جذب کرده و مسلما برای توسعه این دانشکده برنامه داریم.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز نخستین دانشگاه آزاد تاسیس شده درکشور است، گفت: این دانشگاه در بدو تاسیس درسال ۶۱ سه رشته و ۱۵۰ دانشجو داشت که امسال این دانشگاه حدود ۲۴۰ رشته دارد و تا کنون ۶۱ هزار فارغ التحصیل تحویل جامعه داده است.

انگجی افزود: ۸۵۲ دانشجو در مقطع دکترای حرفه ای، ۷۵۰ دانشجو در مقطع دکترای تخصصی، حدود ۱۰هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و حدود ۱۴ هزار نیز دانشجو در مقطع کارشناسی در این دانشگاه درحال تحصیل هستند و ۵۰۰ استاد تمام وقت و ۷۰۰ استاد حق التدریس در این دانشگاه فعالیت می کنند.

وی گفت: حدود ۱۸ هزار مترمربع مساحت ساختمان های درحال ساخت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز است و سه هزار مترمربع فضای فرهنگی و همین مقدار فضای ورزشی برای دانشجویان وجود دارد .

انگجی خاطرنشان کرد: تاکید دانشگاه درآینده برای توسعه رشته های پزشکی و جذب دانشجویان خارجی در مجتمع بین المللی شهید قاضی (ره) تبریز است که با دانشگاه های خارجی از جمله آکسفورد انگلیس نیز همکاری خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: دانشگاه ها اگر می خواهند در میدان رقابت باقی بمانند باید وارد عرصه رقابت های علمی بین المللی شوند درغیر این صورت محدود خواهند ماند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :