همزمان با هفته تامین اجتماعی بیمارستان سوم تامین اجتماعی در تبریز گلنگ زنی خواهد شد که  با ایجاد این بیمارستان به استانداردهای متناسب با تعداد افراد تحت پوشش در استان دست خواهیم یافت.

به گزارش تبریزمن، جعفر سمساری، مدیر کل تأمین اجتماعی استان در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته تامین اجتماعی برگزار شده بود اظهار داشت: در استان آذربایجان شرقی حدود ۵۳ درصد افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستنند و در این راستا در سال اخیر ۱۴۸ هزار دفترچه درمانی صادر شده است و و یک میلیون و ۲۰۰ هزار دفترچه تمدید اعتبار شده است.

وی افزود: از اهداف سازمان  تامین اجتماعی رواج خدمات الکترونیکی و غیر حضوری است تا شهروندان با انججام غیر حضوری کارها ازط طریق سایت سازمان تامین اجتماعی و خود پرداز ها لازم به حضور در شعبه نداشته باشند که در این راستا درصد لیستهای حق بیمه و ۷۷ درصد برگ پرداخت بیمه شدگان خاص از طریق پورتال سازمان، به صورت غیر حضوری ارائه می گردد.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان تاکید کرد: تعداد بازنشستگان تأمین اجتماعی استان ۱۳۰ هزار نفر می باشد که ماهانه بالغ بر ۱۱۶ میلیارد تومان از بابت حقوق به بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی پرداخت می شود.

سمساری در مورد بیمه شدگان خاص از جمله بیمه قالیبافان و کارگران ساختمانی در استان تصریح کرد: در سال اخیر حدود ۲۲ هزار از بیمه شدگان قالی بافی و حدود ۵ هزار بیمه شدگان کارگران ساختمانی پالایش و مشمولین واقعی جایگزین شده اند که این باعث هدفمند شدن ماهانه چهار میلیارد تومان از منابع دولتی شده است.

دکتر نیکنامی مدیر درمان تأمین اجتماعی استان نیز اظهار داشت:درشهر تبریز بیمارستان های ۲۹ بهمن و آلی نسب برای سازمان تامین اجتماعی خدمات می دهند که طی سه ماهه اول سال ۹۴ ۵۱۲۷۰۵ مراجعه سرپایی، ۹۱۵۸ بستری و ۴۸۶۴ عمل جراحی در مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی در قالب درمان مستقیم صورت پذیرفته که نسب به سه ماهه اول سال گذشته به ترتیب ۵/۱۱، ۱/۵ و ۱/۸ درصد افزایش داشته است.

وی تاکید کرد: همزمان با هفته تامین اجتماعی درمانگاه های هشترود ، عجبشیر، و از همه مهم تر بیمارستان سوم تامین اجتماعی در تبریز گلنگ زنی خواهد شد که  با ایجاد این بیمارستان به استانداردهای متناسب با تعداد افراد تحت پوشش در استان دست خواهیم یافت.


Galaxy S7 - 944 x 150


این خبر را به اشتراک بگذارید :