جلسه کارگروه زیست محیطی آذربایجان‌شرقی با حضور مدیر کل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی، جهت بررسی راهکارهای جلوگیری از بروز بیماری تب برفکی و طاعون نشخوارکنندگان کوچک در حیات وحش برگزار شد.

به گزارش تبریزمن، “امیر حسین بهداد”، اقدامات انجام گرفته توسط اداره کل دامپزشکی استان در راستای پیشگیری و کنترل بیماری‌های تب برفکی و طاعون نشخوار کنندگان کوچک در شهرستان‌هایی که از نظر حیات وحش و وجود چهار پایان وحشی حائز اهمیت هستند، تشریح کرد.

وی افزود: در راستای کنترل بیماری‌های مخاطره آمیز برای حیات وحش، به خصوص بیماری طاعون نشخوارکنندگان که در سایه واکسیناسیون بر علیه این بیماری،۳۹۶ هزار راس گوسفند و در شهرستان‌های آذربایجان‌شرقی به ویژه در مناطق حفاظت شده بر علیه این بیماری واکسینه شدند و کانون‌های این بیماری از ۱۲۹ کانون در سال ۹۱ به یک کانون در سه ماهه اول سال ۹۵ کاهش پیدا کرده است.

وی  خاطرشنان کرد: با توجه به انجام فاز بهاره واکسیناسیون دام‌های سنگین و سبک استان برعلیه بیماری تب برفکی، این بیماری کاملا در استان تحت کنترل است و در تیرماه سال ۹۵ به سه کانون در استان تقلیل پیدا کرده است.

در ابتدای این جلسه میر محسن حسینی قمی قائم مقام و معاون محیط طبیعی اداره کل محیط زیست استان ضمن قدردانی از عملکرد مناسب و علمی اداره کل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی در پیشگیری و کنترل بیماری‌های دامی، افزود: خوشبختانه با اقدامات به موقع و پیشگیرانه مجموعه دامپزشکی استان هیچ موردی از بیماری تب برفکی و یا طاعون نشخوارکنندگان کوچک در جمعیت حیات وحش استان به ثبت نرسیده است که این موجب خوشحالی‌ است.

حمید قاسمی، مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی نیز از همکاری تنگاتنگ اداره کل دامپزشکی استان با اداره کل محیط زیست استان قدردانی کرد و از همراهی مستمر اکیپ‌های دامپزشکی با محیط بانان اداره کل محیط زیست استان در مواقع بروز بیماری‌های دامی در حیات وحش خبر داد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :