نظمی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در پنجاهمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان آذربایجانشرقی گفت : بیکاری و نبود توانایی های مالی باعث افزایش سن ازدواج در میان پسران و دختران شده است.

به گزارش تبریزمن، جمشید نظمی روز پنجشنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان، با بیان اینکه مشکل اصلی در کاهش ازدواج و افزایش طلاق مربوط به مسایل اقتصادی است، افزود: امروز معضل بیکاری در میان جوانان و نبود توانایی های مالی باعث افزایش سن ازدواج در میان پسران و دختران شده که این پدیده در آینده مشکلات عدیده اجتماعی، اخلاقی، اقتصادی و انواع آسیب های اجتماعی را به وجود خواهد آورد.

وی اظهار کرد: نبود درآمد پایدار و کافی موجب سرخوردگی جوانان در بین اعضای خانواده شده که این معضل اجتماعی با ادامه تحصیل به ویژه در میان دختران سرپوش گذاشته می شود که این قضیه نیز در آینده انواع آسیب ها را بین خانواده ها باعث می شود.

نظمی، ۷۰ درصد معضل تاخیر در ازدواج و مسایل اخلاقی در میان جوانان را مربوط به اشتغال قشر جوان عنوان کرد و گفت: برای برون رفت از چنین وضعیتی باید در کشور مساله تولید و صنعت رونق بگیرد تا ضمن ایجاد تحرکات اقتصادی، زمینه های اشتغال جوانان فراهم شود.

معاون فرماندار شهرستان هشترود نیز در این جلسه با ارایه گزارشی از فعالیت های ستاد ساماندهی امور جوانان، گفت: تشکیل کارگروه های مرتبط با جوانان جهت شناسائی مشکلات و آسیب شناسی آنها، برگزاری کلاس های مهارت زندگی، تشکیل گروه های همیاری جوانان، ایجاد مرکز مشاوره بانوان و برگزاری جشنواره فرهنگی و ورزشی بومی و محلی از جمله فعالیت های سالجاری این ستاد بوده است.

طالب پرهیزگار، سن شروع اعتیاد در هشترود را ۱۸ سال اعلام و اظهار کرد: این مساله به یکی از معضلات مهم اجتماعی شهرستان تبدیل شده که باید به درستی آسیب شناسی شود.

وی، میانگین سن ازدواج در بین پسران را بین ۲۵ تا ۲۹ سال و دختران را بین ۱۵ تا ۱۹ سال عنوان کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۱۰ درصد ازدواج های ثبت شده در هشترود در میان دختران زیر ۱۵ سال بوده است.

پرهیزگار، از ثبت تعداد ۴۵ مورد طلاق از ابتدای امسال تاکنون در هشترود خبر داد و گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه پارسال با افزایش ۲۸ درصدی مواجه است.

وی، میانگین سن طلاق در میان پسران را ۲۵ تا ۲۹ سال و در میان دختران را ۲۰ تا ۲۵ سال اعلام کرد.

معاون فرماندار شهرستان هشترود، مجموع ازدواج های ثبت شده در این شهرستان از ابتدای امسال تاکنون را ۲۸۴ مورد عنوان کرد که این رقم در سال گذشته در همین مدت ۳۰۱ مورد بود.پنجاهمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان آذربایجانشرقی با حضور سردار استوارآذر مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجانشرقی و مدیران کل و نمایندگان  دستگاهها و ارگانهای دولتی برگزار شد و در این نشست  فرماندار  شهرستان هشترود در خصوص ساماندهی امور جوانان شهرستان ، مدیرکل ثبت احوال استان در خصوص امارهای ازدواج و طلاق ،  دبیرخانه ستاد ساماندهی امور جوانان در خصوص برنامه های هفته ازدواج و تقسیم کار استانی و رییس شورای هماهنگی بانک ها در خصوص وام ازدواج ارائه گزارش کردند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :