مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه از رایگان بودن سرویس بی آر تی تبریز در روز اول مهر برای دانش آموزان و دانشجویان خبر داد.

به گزارش تبریزمن،  شمس الله فیروزیان افزود: این خدمات رایگان به منظور ترویج و نهادینه سازی فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی و به تبع آن کاهش بار ترافیکی، آلودگی هوا و جلوگیری از اتلاف وقت در سفر های درون شهری ارایه می شود.

وی اظهار کرد: این شرکت با توان حداکثری نسبت به ارائه خدمات به دانش آموزان، دانشجویان و مسافران در روز بازگشایی مدارس و دانشگاه ها اقدام می کند.

وی گفت: علاوه بر رسیدگی به نظافت اتوبوس ها، سایه بانها و رفع نواقص فنی و سایر اقدامات لازم، شرکت واحد اتوبوسرانی با نصب پلاکاردهای فرهنگی بر روی اتوبوس ها به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، سال تحصیلی جدید را آغاز می کند.

وی افزود: طرح کنترل و نظارت بر عملکرد ناوگان اتوبوسرانی با استقرار گشت های نظارت و بازرسی در پایانه های اتوبوسرانی در این ایام اجرا می شود.

وی گفت: با توجه به اینکه پایانه های اتوبوسرانی در محدوده مرکزی شهر مستقر می باشند، کاهش ترافیک محدوده مرکزی یکی از وظایف اصلی گشت های نظارتی و مدیران مناطق بوده و برنامه ریزی جهت ارائه خدمات بهتر و بیشتر به نحو مطلوب انجام شده است.

وی افزود: در کنار استقرار گشت های نظارتی، مرکز کنترل هوشمند شرکت واحد با برخورداری از دوربین های سطح شهر و سیستم کنترل هوشمند ، توان نظارتی را بیش از بیش افزایش می دهد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، براساس اطلاعات مدیریت طرح و برنامه این شرکت، مجموع اتـوبوس های ملکی ناوگان اتوبوسرانی تبریز و حومه ۹۲۰ دستگاه است که از این تعداد ۷۰۷ دسـتگاه در اختیار حوزه اجرایی و ۲۱۳ دستگاه در اختیار حوزه فنی برای پشتیبانی و جایگزینی به هنگام نیاز است.

همچنین تعداد اتوبوس های بخش خصوصی نیز ۴۳۰ دستگاه اعلام شده است.

کلانشهر تبریز با احتساب جمعیت ساکن در حومه به یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر می رسد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :