نشست اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با فعالان و اصحاب فرهنگ و هنر، سمن ها، انجمن ها و موسسات فرهنگی، هنری و قرآنی استان آذربایجان شرقی امروز در تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریزمن، در این جلسه که با حضور تعداد کثیری از صاحب نظران و کارشناسان امور فرهنگی و هنری برگزار گردید نمایندگان انجمن ها و موسسات فعال در عرصه فرهنگ به طرح مشکلات و دغدغه های صنفی خود پرداختند.

در ابتدای جلسه محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی طی اظهاراتی کوتاه گفت:چه خوب است که مقداری از حجم کارهای قانونگذاری کاسته و به میان مردم برویم تا از مشکلات آنها مطلع شده و در راستای رفع دغدغه هایشان گام برداریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد ۳ هزار و ۷۰۰ واحد صنفی فرهنگی در سطح استان داریم گفت:تعداد ۲۱ مجتمع فرهنگی و هنری، ۲۳ نگارخانه، ۱۶ سینما، ۲۴ سالن نمایش، ۳۵۹ چاپخانه، ۲۱۱ انتشارات، ۱۴۸ واحد توزیع، ۷۰ انجمن و تشکل ثبت شده، ۶۹۴ کانون تبلیغاتی، ۲۰۶ آموزشگاه آزاد هنری، ۵۶ موسسه قرآنی و ۳۲۲ رسانه مکتوب و دیجیتال از جمله مواردی است که در مسیر شکوفایی عرصه فرهنگ و هنر گام بر می دارند.

محمد محمدپور افزود:سیاست ما، واگذاری و واسپاری امور جاری به صاحب نظران، احترام به نظرات نخبگان و حرکت در راستای اعتلای فرهنگ و هنر آذربایجان می باشد.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با ذکر این نکته که در قبال طرح مشکلات فراوان و مطالبات اهالی فرهنگ و هنر آذربایجان، ما نیز از شما مطالبه داریم گفت:حقیقت این است که فعالان حوزه فرهنگ و هنر این منطقه همواره باید در صدر افتخارآفرینان عرصه باشند.
جعفرپور سپس به تشریح داشته های فرهنگی آذربایجان پرداخت و افزود:در بحث سمن های حوزه فرهنگ، هنر و قرآن، انتظارات زیادی از این منطقه داریم تا جایگاه والای تبریز و آذربایجان بیش از پیش ارتقا یابد و لذا امیدواریم برای توزیع عادلانه موارد و بودجه فرهنگی، اقدامات لازم از سوی متولیان امر انجام گیرد.
وی اضافه کرد:آن چیزی که در صحنه فرهنگ دیده شده و تأثیرگذار است فعالیت های دولتی نیست بلکه حاصل تلاش هنرنمایی اهالی این حوزه است، بنابراین ساماندهی سمن ها و حرکت های خودجوش مردمی بسیار حائز اهمیت می باشد.

شایان ذکر است در این مراسم از لوح تصویری دوره ترتیل قرآن کریم اثر استاد محمدصادق زارعان دارنده رتبه اول جهانی مسابقات بین المللی قرآن رونمایی به عمل آمد.

√ شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :