هنرمند مجسمه ساز آرژانتینی، سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تبریز را در تبادل فرهنگی بین نقاط مختلف جهان، موثر دانست.

به گزارش تبریزمن، لورا مارکوس با اشاره به سفر خود به تبریز گفت: این دومین سفر من به ایران است و سفر اول من، دو سال پیش برای شرکت در سمپوزیوم مجسمه سازی مشهد بوده است؛ از این که در تبریز و برای شرکت در سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی حضور دارم، بسیار خوشحالم.

وی در بیان موقعیت تبریز، تصریح کرد: به دلیل وظیفه ای که بر عهده دارم، هنوز موفق نشده ام مکان های دیدنی تبریز را ببینم؛ با این حال، از بازار تبریز و موزه آن دیدن کرده ام و در مجموع، این جا را شهری زیبا یافتم.

این هنرمند آرژانتینی، در بخش دیگری از سخنان خود، به بیان ویژگی های سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تبریز پرداخت و اذعان داشت: تعداد بالای شرکت کنندگان در این سمپوزیوم، برایم بسیار جالب بود و بر این اساس، سطح آن را بالا ارزیابی می کنم؛ زیرا کثرت شرکت کنندگان در یک واقعه علمی یا هنری و فرهنگی، نشان از اعتبار آن دارد.

لورا مارکوس ادامه داد: از طرفی دیگر، وجود فرهنگ های مختلف و حاکمیت نگرش های متفاوت در خلق آثار، به ارزش فرهنگی و هنری آن غنا می بخشد.

وی همچنین اذعان داشت: آشنایی با هنرمندان کشورهای دیگر و مشاهده سبک هنری آنان، برای مردم این شهر نیز فرصت خوبی ایجاد کرده تا با تفکرات هنرمندان در سطح جهان ارتباط برقرار کنند.

این هنرمند آرژانتینی، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به دلیل حضور خود در این سمپوزیوم، اظهار داشت: با وجودی که من در رشته طب هسته ای تحصیل کرده ام و در بیمارستان شاغلم، اما علاقه و عشق من به هنر مجسمه سازی، از بین نرفته و من در هر فرصتی، برای بارور کردن این هنر، بهره می گیرم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :