به گزارش تبریزمن، با اینکه اتفاقات بازی هفته آخر تراکتورسازی و نفت تهران حساسیت قبل را ندارد، اما ابهامات این بازی همچنان یکی از سوژه‌های خبری به‌حساب می‌آید، به‌خصوص که علیرضا فغانی، داور این مسابقه و قضاوتش در هفته پایانی لیگ برتر مورد تحلیل و بررسی بسیاری قرار گرفت.

مهدی تاج، رئیس سازمان لیگ برتر درباره اینکه آیا از این داور بین‌المللی حمایت خواهد شد یا نه، عنوان می‌کند:‌ «‌فغانی یک داور بسیار خوب و عالی بوده و از بهترین‌های آسیاست اما در بازی تراکتورسازی و نفت توقع بیشتری از او داشتیم چون در آن بازی می‌توانست قهرمان تغییر کند هرچند معتقدیم اشتباهات داوری در آن بازی به هیچ وجه عمدی نبوده است.»

رئیس سازمان لیگ برتر ادامه می‌دهد: «مگر سال گذشته را فراموش کرده‌اید که تراکتورسازی با برتری مقابل مس در کرمان قهرمان جام حذفی شد و کرمانی‌ها نسبت به یک گل تیمشان که داور نگرفت به‌شدت معترض بودند؟ به هر حال در آن بازی اتفاقات داوری به نفع تراکتورسازی شد یا فولاد خوزستان که جشن قهرمانی خود را در تبریز مقابل گسترش فولاد گرفت. به هرحال این اتفاقات در فوتبال می‌افتد و چنین مسائلی چیزی از قابلیت‌های تیم تراکتورسازی کم نمی‌کند.»

او درباره برخی مسائل لیگ چهاردهم یادآور می‌شود: «قرارداد ۷۳درصد مربیان زیر ۲۰۰میلیون تومان بوده و تعدادی هم هستند که قراردادشان بالاتر بوده است. در جدول پربازده‌ترین‌های لیگ تیم نفت تهران در صدر قرار دارد چون به ازای هر پله صعودی که از رده چهاردهم تا رتبه سوم داشته ۵۹۳میلیون تومان هزینه کرده و کم بازده‌ترین باشگاه نیز پیکان بوده که به ازای هر پله صعود ۷ونیم میلیارد تومان هزینه کرده است.» مهدی تاج اضافه می‌کند: «۴تیم صدرنشین لیگ توانسته‌اند باورهای ما را عملی کنند. تراکتورسازی درصد جوانگرایی بالایی داشت و از نظر هزینه سومین باشگاه لیگ برتری است ضمن اینکه از نظر تماشاگر نیز امتیاز لازم را از این تیم گرفته‌ایم. سپاهان در جایگاه دوم قرار دارد و نفت هم رتبه سوم را به‌خود اختصاص داده است. دلیل آنکه نفت در جایگاه سوم است به وضعیت تعداد تماشاگران این تیم برمی‌گردد که آنها را در جدول پایین‌تر می‌آورد.»


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :