در سال جاری ۶۹ هزار و ۷۲۹ حمله هکری به کشور انجام شد که از این مقدار۹۸۹ مورد به سایت‌های دولتی و مابقی به سایت های غیردولتی بوده است.

به گزارش تبریزمن، سردار کمال هادیانفر در نشست خبری خود که در مقر مرکزی پلیس فتای ناجا برگزار شد، گفت: در سال جاری ۶۹ هزار و ۷۲۹ حمله هکری به کشور انجام شد که از این مقدار۹۸۹ مورد به سایت‌های دولتی و مابقی به سایتهای غیردولتی بوده است.

وی اضافه کرد: البته خوشبختانه در سال جاری هیچ خسارتی جدی از ناحیه هکرها به ما وارد نشده است.

هادیانفر همچنین با بیان اینکه ۱۹ ففره حفره امنیتی در بانکها نیز شناسایی شد، افزود: هشت حفره برای بانکهای دولتی بود و ۱۱ حفره نیز برای بانکهای خصوصی بوده که انتظار می رود بانکهای خصوصی توجه بیشتری به سرمایه گذاری در این زمینه داشته باشند.

رییس پلیس فتای ناجا همچنین به تشریح اقدامات پلیس فتا در ایام انتخابات پرداخت و گفت: پلیس فتا در چندین کارگروه عضویت داشت و در داخل فتا هم پنج کارگروه تخصصی داشتیم و از ۱۱ سامانه برای رصد انتخابات استفاده کردیم و روزانه بیش از ۳۳ هزار خبر رصد شد.

رییس پلیس فتای ناجا ادامه داد: در این مدت بیش از ۱۷۰۰ خبر امنیتی و انتظامی و ۱۲۰۰ خبر مرتبط به کاندیداها ثبت شد. همچنین ۷۷۸۰ پروفایل نامزدها را رصد کردیم و با ۱۱۷ نفر از کسانی که دارای پنل‌های تبلیغاتی و شبکه‌های مجازی بودند قبل از انتخابات جلسه گذاشتیم و موارد قانونی را به آنها تذکر دادیم و اکثرا هم عمل کردند.

وی از ثبت ۴۶۰ تخلف انتخاباتی در فضای مجازی خبرداد و افزود: ما این تخلفات را به همراه مستندات به ستاد انتخابات وزارت کشور دادیم. بیشترین تخلف انتخاباتی فضای مجازی در استانهای خوزستان، بوشهر، کردستان و آذربایجان غربی بود و تهران هم در رتبه پنجم قرار داشت.

به گفته هادیانفر، نظارت پلیس در تمامی مراحل انتخابات از ثبت نام تا اعلام نتایج انتخابات وجود داشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :