مدیر منطقه هشت عملیات انتقال گاز ایران گفت: تاسیسات تقویت فشار گاز هشترود نقش مهمی در تقویت و پایداری صادرات گاز ایران به ترکیه دارد.

به گزارش تبریزمن، روز یکشنبه در حاشیه بازدید از تاسیسات تقویت فشار گاز و مرکز بهره برداری شهرستان هشترود افزود: با وجود ناپایداری و بودت هوا و سخت گذر بودن منطقه هشترود، کارکنان این تاسیسات توانستند علاوه بر تامین گاز مصرف کنندگان خانگی، گاز صنایع و نیروگاه ها را نیز به نحو احسن تامین و به تعهدهای برون مرزی نیز طبق مفاد مندرج در قراردادهای خارجی بدون هیچ گونه افت فشار و مشکلی عمل کنند.

مدیر منطقه هشت عملیات انتقال گاز ایران یادآور شد: این منطقه، استان های سردسیر و سخت گذر کشور را که از آب و هوای ناپایداری برخوردارند، تحت پوشش قرار می دهد.

بایبوردی، ادامه داد: سال گذشته براساس تجربه سال های قبل و با همکاری دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران، گاز مصرفی کشورهای طرف قرارداد تامین و صادرات نیز طبق روال قبلی ادامه دارد.

وی، با اشاره به اینکه پرسنل عملیاتی، بیشتر اوقات خود را در مسیرهای سخت عبور و انجام فعالیت فنی سپری می کنند، یادآور شد: باید با خونسردی، رعایت موارد ایمنی و دیگریاری نه تنها از کار کردن در کنار یکدیگر لذت برد بلکه با خیالی آسوده، آرامش فکری و خشنود از عملکرد خود، محل کار را ترک کرد.

بایبوردی، افزود: در سال جدید نیز باید در راستای تحقق شعار ‘اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل’ از تمام توان خود در جهت کاهش هزینه های جاری و نهادینه سازی مدیریت صحیح مصرف در سازمان بهره گرفت تا با کاهش هزینه ها، از هدر رفت سرمایه های جاری جلوگیری شود.

تاسیسات تقویت فشار گاز هشترود بین این شهرستان و میانه بر روی کیلومتر ۳۱۶ خط لوله ۴۸ اینچ زنجان – تبریز واقع شده و به منظور تحت پوشش قرار دادن استان آذربایجان شرقی در سال ۱۳۸۵ به بهره برداری رسیده است.

این تاسیسات دارای سه دستگاه توربوکمپرسور با توان کل ۵۰ مگاوات و ظرفیت اسمی انتقال گاز تأسیسات ۶۰ میلیون متر مکعب در روز است.

شهرستان هشترود با حدود ۷۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :