برخلاف منویات مقام معظم رهبری که تاکید بر حضور پرشور مردم در انتخابات دارند، آقایانی که خود را همه ولایی و انقلابی معرفی می کنند در رفتاری نه چندان معقول برخلاف فرمایشات حضرت آقا قدم عمل می کنند و برای کاهش مشارکت مردم در انتخابات و پیروزی هم حزبی های خودشان تلاش می کنند که به وضوح رفتار و گفتار آنها در مورد پیروی از مقام معظم رهبری با پارادوکس همراه است.

تبریزمن، سرویس سیاسی: برخی جناح های سیاسی و تندروها برای کاهش مشارکت مردم در انتخابات تلاش می کنند چراکه حضور حداکثری مردم و به خصوص جوانانی که طرفدار اعتدال و اصلاحات هستند به نفع تندروها نخواهد بود و مانع حضور آنها در خانه ملت خواهد شد. تجربه دوره های گذشته مجلس نشان داده که هر موقع حضور حداکثری مردم در انتخابات را داشته ایم انتخاب مردم بهتر بوده و به سمت نمایندگان معتدل و معقولی رفته که در واقع این فاکتورها هرگز در تندروها و جریان های سیاسی افراطی وجود ندارد.

پس از فروکش کردن تب و تاب انتخابات ۷ اسفند ۹۴ و پیروزی قاطع اصلاح طلبان و اعتدال گرایان در دور اول برخی از تندورها و اصولگرایان افراطی برای کاهش مشارکت مردم در دور دوم تلاش می کنند و می خواهند تا مانع حضور حداکثری مردم شوند چراکه این حضور باعث شکست کامل آنها در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی می شود.

فردا در حالی دور دوم انتخابات مجلس برگزار می شود که تکلیف ۵۶ حوزه و ۶٩ کرسی باقیمانده از ٢٩٠ کرسی مجلس قرار است فردا مشخص شود که این حکایت از اهمیت این دوره دارد درحالیکه برخی از جریان های سیاسی خاص به خاطر منافع شخصی خودشان درتلاشند تا اهمیت این دوره را کمتر نشان دهند و با کاهش مشارکت مردم زمینه پیروزی لیست های تندرو خودشان را فراهم کنند.

این حرکت ها در حالیست که مقام معظم رهبری در دیدار دیروز خودشان با کارگران به صراحت تمام تاکید کردند که اهمیت دور دوم انتخابات کمتر از دور اول نیست و همه باید به پای صندوق های رای بیایند و در انتخابات مشارکت کنند.

باتوجه به این بیانات رهبری انتظار این است که همه تشکل ها و گروه های سیاسی زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنند چراکه هرچه مشارکت مردم در انتخابات بالا رود به نفع نظام و نشانگر اعتماد مردم به جمهوری اسلامی است و به لحاظ منافع ملی و پشتوانه سیاسی نظام نیز کمک حائز اهمیتی خواهد بود و صد البته این مشارکت بالا مانع ورود تندروها به مجلس خواهد شد.

البته در این بین انتظار می رود برخی جریان های سیاسی خاص و تندرو نیز از کم اهمیت جلوه دادن دور دوم انتخابات مجلس خودداری کنند.

بر این اساس برای اینکه افراد معتدل، مستقل و خوش فکر وارد مجلس آینده شوند بهتر است مردم همچون دور اول انتخابات در مرحله دوم نیز مشارکت خوبی داشته باشند و باحضور خودشان مانع حضور جریان های افراطی به مجلس شوند.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که اشاره کنیم هرچه مردم حضور بیشتری در انتخابات داشته باشند، انتخاب های آنها بهتر و همه جانبه تر خواهد بود و در واقع رای مردم به مصادیق بهتری که بتوانند در مجلس جدید تاثیرگذارتر باشند تعلق خواهد گرفت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :