استاندار آذربایجان شرقی به منظور توسعه صنعت گردشگری بر بازشناسی ویژگی ها و ظرفیت های خاص گردشگری استان تاکید کرد .

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده روز دوشنبه در نشست ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی استان با اشاره به اینکه موضوع گردشگری یکی از هسته های کلیدی توسعه استان است و در این زمینه حساسیت جدی وجود دارد ، گفت: با هم افزایی نیروها در همه بخش ها درصدد ارائه بهترین خدمات به مسافران و گردشگران هستیم .

وی با اشاره به موفقیت های تبریز در سال ۹۴ از جمله انتخاب به عنوان شهر جهانی فرش و پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ ، گفت: نباید به این موفقیت ها بسنده کنیم زیرا در بسیاری از زمینه های دیگر هم بستر ابراز وجود در سطح جهانی را داریم .

جبارزاده با بیان اینکه تلاش ما میزبانی از آحاد مردم ایران در تبریز دست کم برای یکبار است ، گفت: مهمان نوازی از ویژگی های مردم آذربایجان شرقی است و هموطنان ما با حضور در این استان لحظات خوشی را سپری خواهند کرد .

وی برخورد مناسب و خوشرویی را لازمه جذب گردشگر دانست و از همه فعالان حوزه گردشگری و خدماتی خواست توجه خاصی به این موضوع داشته باشند تا شاهد دلخوری گردشگران نباشیم .

محمد صادق پورمهدی معاون استاندار هم در این نشست بر ضرورت توسعه آموزش و فرهنگ برخورد با گردشگران تاکید کرد .
فرزین حق پرست ، مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی هم با اشاره به اینکه امسال در این استان همزمان با ۱۱ استان دیگر کشور جشن نوروزگاه به منظور احیای آئین های نوروزی برگزار شد، گفت: اجرای نمادین سفیران نوروزی همچون سایاچی ها و تکم چی ها و نوروزی خوانی با استقبال قابل توجهی مواجه شد .

در این نشست ، دیدن از موزه ها با بهای نصف قیمت برای گردشگران نوروزی در صورت استفاده از تورهای گردشگری شهرداری تبریز، مصوب شد .

این نشست با حضور ناظر عالی ستاد خدمات سفرهای نوروزی کشور در خانه حیدرزاده مرکز اطلاع رسانی گردشگری استان آذربایجان شرقی برگزار شد .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :