وزیر اقتصاد، گردشگری، اروپا و فرهنگ ایالت اشتایرمارک اتریش جلب منافع اقتصادی مردم آذربایجان شرقی و این ایالت در پی رفع تحریم های هسته ای ایران را موجب خرسندی دانست.

به گزارش تبریزمن، ‘ کریستیان بوخمان ‘، روز یکشنبه در راس هیاتی اقتصادی و فرهنگی در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی افزود: برای اعضاء هیات تجاری و اقتصادی ایالت اشتایرمارک اتریش بیکاری جوانان آذربایجان شرقی مهم است و در همکاری های مشترک باید به این موضوع توجه شود.

وی با اشاره به اینکه در توسعه اقتصادی انسان ها نقش محوری دارند، گفت: شرکت های فعال درایالت اشتایرمارک اتریش با تکتولوژی های روز فعالیت می کنند و در زمینه حمل و نقل، صنایع خودروسازی و قطعات خودرو، تاسیسات، فناوری های محیط زیست و اقتصاد آب ظرفیت های قابل توجهی دارد.

وی بر گفت و گوهای دوجانبه در جهت تامین منافع ایالت اشتایرمارک اتریش و آذربایجان شرقی ایران تاکید کرد و افزود: روابط فرهنگی دیرینه بین ایران و اتریش برقرار است اما قرابت فرهنگی بین ایالت اشتایرمارک و آذربایجان شرقی قابل لمس است.

وی همچنین ضمن ابراز خرسندی از استقبال و میهمان نوازی مسئولان آذربایجان شرقی از استاندار خواست تا در راس هیاتی تجاری و فرهنگی میهمان ایالت اشتایرمارک اتریش باشند.

مسئول امور اقتصادی و توسعه گردشگری در شورای شهر گراتس نیز گفت: شهر گراتس مرکز ایالت اشتایرمارک اتریش و پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۰۳ میلادی بوده است و بسیاری از شرکت های اقتصادی با گستره فعالیت جهانی در این شهر دفتر کار دارند.

‘ گرد هارد روش’ افزود: این شرکت ها در پی رفع تحریم ها علاقه فراوانی برای حضور در بازارهای ایران دارند و آذربایجان شرقی می تواند زمینه همکاری های مشترک با بسیاری از این شرکت ها داشته باشد.
وی با اشاره به تولید محصولات کشاورزی متنوع و با کیفیت در گراتس گفت: با وجود تولید محصولات کشاورزی متنوع درگراتس، در تلاش هستیم تا برند شهر لذت را برای این شهر اختصاص دهیم.

هیئت اقتصادی ۱۳ نفره اتریشی صبح امروز یکشنبه با استقبال معاون استاندار آذربایجان شرقی وارد تبریز شد و عصر امروز نیز دراتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز دیدارهای دوجانبه با فعالان اقتصادی این استان خواهند داشت.

آذربایجان شرقی با سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت از استان های صنعتی و تجاری مهم جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :