به گزارش تبریزمن، شهردار تبریز گفت: حرکت‌های موثری که شهرداری تبریز امروز، با حمایت شورای اسلامی شهر، در توسعه ناوگان حمل‌‌و‌نقل عمومی شروع کرده، قطعا در آینده محیط زیست این شهر تاثیرگذار بود.

دکتر صادق نجفی در دیدار با رییس خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری استانبول، اظهار داشت: بهره‌گیری از تجارب ترکیه و به خصوص شهر استانبول در حوزه‌های زیست‌محیطی، به شتاب بیشتر این حرکت‌ها خواهد انجامید.

وی ادامه داد: در این راستا هم‌اکنون شهرداری تبریز، در خصوص مباحث فنی و مهندسی خطوط مختلف قطار شهری، با برخی گروه‌های صنعتی ترکیه همکاری دارد.

دکتر نجفی با اشاره به اقدامات موثر مدیریت شهری تبریز در حوزه پسماند و دفن زباله، گفت: این اقدامات می‌تواند در در تعامل موثر با دستاوردهای استانبول در سایر زمینه‌های خدماتی از قبیل دفع آب‌های سطحی و بازیافت، باشد.

مصطفی طاهماز، رییس خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری استانبول نیز در این دیدار با تقدیر از مهمان‌نوازی شهردار تبریز گفت: شهر تبریز فعالیت‌های موثری را در حوزه خدمات و محیط‌زیست‌شهری پیگیری می‌کند و  تمیزی و پاکیزگی شهر، نشان‌دهنده همین موضوع است.

وی تاکید کرد: تعامل طرفین، می‌تواند به تقویت زمینه‌های خدمات شهری منجر شود.
گفتنی است در این دیدار، سعید حاجی زاده سخنگو  و  دکتر حبیب شیری آذر رییس کمیسیون خدمات شهری و اجرایی و همچنین علیرضا اصغری مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز نیز حضور داشتند.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :