شهردار تبریز از برگزاری یازدهمین المپیاد ورزشی آتش‌نشانان و امدادگران کشور به میزبانی تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، صادق نجفی اظهار داشت: یازدهمین المپیاد عملیاتی ورزشی آتش‌نشانان کشور طی روزهای ۹ تا ۱۵ مهرماه سال‌جاری با حضور تیم‌های عملیاتی و ورزشی از سازمان های آتش نشانی و خدمات ‌ایمنی شهرداری‌ها به میزبانی تبریز برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: تیم های حاضر در این مسابقات در رشته‌های مختلف ورزشی، عملیاتی و امداد، مطابق قوانین و مقررات فدراسیون بین‌المللی ورزش آتش نشانان و امدادگران به رقابت خواهند پرداخت.

شهردار تبریز با تاکید بر حفظ آمادگی مداوم آتش‌نشانان اظهار داشت: همگام با توسعه زیرساخت‌های ایمنی شهری و تامین تجهیزات آتش‌نشانی، باید ارتقای توانمندی‌های عمومی با محوریت آمادگی و نشاط جسمانی، مورد توجه قرار گیرد.

شهردار تبریز تقویت مهارت، دقت و افزایش سرعت عمل، بالا بردن توان عملیاتی و افزایش اعتماد عمومی به توانمندی آتش نشانان و امدادگران کشور، تبادل اطلاعات و انتقال تجارب بین آتش‌نشانان تاثیر مثبت این رقابت‌ها در ایفای نقش حرفهای جامعه آتش‌نشانان را از اهداف مهم المپیاد خواند.

نجفی با اشاره به پیشینه این المپیاد یادآور شد: مسابقات عملیاتی ورزشی آتش‌نشانان کشور از سال ۱۳۷۸ توسط سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برنامه‌ریزی و با تشکیل کارگروه آمادگی جسمانی و ورزش آتش‌نشانان کشور مسابقات و برنامه‌های مختلف ورزشی و مهارتی در سطح سازمان‌های آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری‌های کشور برگزار می‌شود.

وی اظهار امیداواری کرد که با تداوم اجرای اینگونه برنامه‌ها روز به روز بر دانش عملیاتی آتش‌نشانان در زمینه‌های عملیات امداد و نجات افزوده شده و گامی موثر برای ارائه خدمات مناسب به شهروندان برداشته شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :