معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز در نشست کارگروه دهه فجر شهرداری تبریز، تاکید کرد که جشن تبریز، شهر انقلاب، به خاطره ای ماندگار در حافظه مردم تبریز بدل خواهد شد.

به گزارش تبریزمن، در این نشست که با هدف برنامه ریزی برای اجرای جشن تبریز شهر انقلاب برگزار شده بود، کلیات برگزاری این جشن و نحوه بهره گیری از توان هنرمندان و استعدادهای فرهنگی به منظور پاسداشت متفاوت و هرچه بهتر حماسه مردم در بهمن ۵۷ مورد بررسی قرار گرفت.

حجت الاسلام احمد حمیدی، در این نشست با اشاره به عظمت حماسه تاریخی انقلاب ۵۷ گفت: باید ارزش ها و پیام این حماسه همچنان زنده و جاوید باشد و زمینه انتقال آن برای نسل های بعد که انقلاب را درک نکرده اند، فراهم باشد.

وی تاکید کرد: باید زمینه ای باشد تا عمق آثار و برکات این رخداد بی مثال تاریخی برای نسل های آتی این سرزمین عیان و مشخص شود.

وی با اشاره به برنامه ها و ایده های کارگروه دهه فجر شهرداری تبریز گفت: تلاش شده است تا برنامه ریزی این جشن ها با محوریت ایجاد رخدادی ماندگار برای همه شهروندان و نیز کارکنان مجموعه شهرداری تبریز باشد.

وی همچنین با تبریک میلاد با سعادت پیامبر اعظم (ص) و امام صادق (ع)، تمسک و توسل به ائمه اطهار و پیامبر رحمت و مهربانی (ص) را رمز موفقیت فعالیت های فرهنگی دانست.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز رویکرد ایجاد نشاط  عمومی را یکی از شاخصه های برنامه های دهه فجر سال جاری عنوان کرد و افزود: مسئولیت کمیته فضاسازی شهر، طبق روال سال های قبل بر عهده شهرداری تبریز است.

وی خاطر نشان کرد: مقرر شده است که در این جشن، ویژه برنامه هایی برای سالروز ورود حضرت امام(ره) به میهن و دهه فجر انجام شود.

حجت الاسلام حمیدی تاکید کرد: امسال فضاسازی مناسب با روحیات مردم و نشاط اجتماعی برگزار خواهد شد و نسبت به سال های گذشته با توجه به اهمیت ویژه دهه فجر در سال جاری، تلاش برای حضور حداکثر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت: تمام مناطق و سازمان های شهرداری، سفارش دهنده فعالیت بوده و تمام مراسم های جشن دهه فجر انحصاراً توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار خواهد شد و این سازمان تمام تمهیدات لازم را برای اجرای برنامه های دهه فجر برای مناطق و سازمان های شهرداری تبریز انجام خواهد داد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری نیز، ضمن اعلام آمادگی کامل جهت برگزاری برنامه های دهه فجر سال جاری به تلاش در راستای بهره گیری ظرفیت مناطق و سازمان ها در جشن های دهه فجر امسال خبر داد.

حسین آذرنیا گفت: بر اساس پیشنهادات و برنامه ریزی ها ارائه شده، قرار است حداقل دو برنامه بزرگ با اجتماع مردمی جهت بازتاب ملی با حضور هنرمندان کشوری برگزار خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :