به گزارش تبریزمن، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: شورای اسلامی شهر تبریز با انتخاب یک شهروندان مدبر و توانمند توانسته اند این کلانشهر را به خوبی اداره و در مسیر پیشرفت قرار دهند.

دکتر علیرضا منادی در همایش گرامیداشت روز شورا با اعلام این مطلب اظهار داشت: باید جایگاه و ارزش شهر تبریز را بدانیم در این شهر اولین شورا و شهرداری در کشورمان پایه گذاری شده است و دموکراسی و مردمسالاری کشورمان مدیون تبریز و آذربایجان می باشد.

نماینده مردم تبریز اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به دنبال اصلاح قانون انتخابات و استانی نمودن انتخابات مجلس هستند که یکی از نتایج آن افزایش اختیارات و قدرت شوراهای اسلامی شهرها خواهد بود.

علیرضا منادی با تاکید بر اینکه دموکراسی کشورمان تمام قد مدیون تبریز و آذربایجان است افزود: اگر نبوده مجاهدت ها و فداکاری های مردمان تبریز در یکصد سال پیش الان نمادهای دموکراسی و مردم سالاری اعم از شوراها، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان نماد مردمسالاری و دمکراسی هستند را در کشور نداشتیم.

نماینده مردم تبریز با اشاره به اینکه شوراها باید در اداره امور کشور دخالت داشته باشند افزود: اگر ارزش تبریز و گذشته خود را ندانیم باخته ایم تبریز محل و دروازه ورود اروپا به آسیا بوده است با این حال توانسته است سبک زندگی و آزادگی مخصوص خود را حفظ کند. مردمان این شهر مردمانی آزادی خواه، آزاده و ظلم ستیز بوده اند و هستند.

گفتنی است همایش گرامیداشت روز شورا با حضور آیت الله شبستری امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، دکتر اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی، دکتر رحیم شهرتی فر فرماندار تبریز، دکتر علیرضا منادی و دکتر رضا رحمانی نمایندگان مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، جمعی از نمایندگان پیشین مردم تبریز در شورای اسلامی شهر، تعدادی از شهرداران اسبق تبریز ، اعضای شورای اسلامی و شهردار کلانشهر تبریز در تالار اندیشه ائل گلی تبریز برگزار شد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :