بیش از ۱۰۰ نفر از تجار و فعالان اقتصادی کلان شهر تبریز با علیرضا منادی نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی که به دور دوم راه یافته است دیدار کردند.

تبریزمن، سرویس سیاسی: در این مراسم باشکوه که در آن چهره های موسوم به اعتدالیون نیز حضور داشتند برنامه های فرهنگی و هنری برگزار گردید.

گرمی این مجلس با شرکت هواداران ائتلاف اعتدالیون اصلاح طلب به حدی بود که مراسم تا پاسی از شب به درازا کشید و سخنرانی دکتر منادی، جمعیت حاضر را به وجد آورد.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در دوره نهم ابتدای اظهارات خود که با شور و هیجان حضار همراه شد این سوال را مطرح نمود که آیا سهم منطقه آذربایجان در مواردی همچون انرژی، راهسازی، بهداشت و درمان، آموزش و غیره قابل قبول است یا خیر؟ و گفت:تبریز شهری است که بدون اغراق و خودشیفتگی از ۵۷ پایتخت کشورهای منطقه یک سر و گردن بالاتر است، اما از جایگاه مناسبی برخوردار نیست!

علیرضا منادی افزود:بسیاری از افتخارات ایران مدیون تبریز است زیرا این شهر از ادوار تاریخ مهد دموکراسی و تمدن بوده، مجلس را به وجود آورده و در رهایی مردم ایران از یوغ استعمار با رشادت های ستارخان و باقرخان، گام نخست را برداشته است و لذا باید حضوری فعال و موثر در ترکیب مجلس کشورمان داشته باشد.

وی ادامه داد:متاسفانه در حوزه اقتصاد، در آن جایگاهی که باید قرار گیریم نیستیم در حالی که بزرگترین بازار سرپوشیده خاورمیانه در تبریز قرار دارد و زمانی که در ایران هیچگونه صنعت قابل توجهی وجود نداشت، این شهر صاحب مراکز صنعتی ماشین سازی، کبریت سازی و غیره بود اما امروزه آن سهمی که باید از ایران می گرفت را در اختیار ندارد تا توسعه یابد!

رییس فراکسیون دانشگاهیان مجلس نهم اضافه کرد:در دوران نمایندگی ام در مجلس شورای اسلامی طرح آبرسانی به دریاچه ارومیه جهت نجات نگین آذربایجان را مطرح ساختم که با مخالفت دولت گذشته همراه بود، اما به هر طریق ممکن اجرای آن را نهادینه کردیم و انتقال آب ارس به دریاچه ارومیه به تصویب رسید، زیرا آذربایجان شرقی حدود ۳۰۰ میلیون مترمکعب از آب رود ارس سهم دارد و خوشبختانه علیرغم مخالفت های کارشناسان دولت تدبیر و امید در حوزه مربوطه، مقرر شد تا بخشی از آب ارس به سوی تبریز سرازیر گردد.

وی افزود:در بسیاری از موارد در سال های گذشته غفلت کرده ایم لذا با رسیدن آب ارس، مناطق تبریز، اسکو، آذرشهر، ملکان، مرند، جلفا و سایر شهرها برای همیشه از حقابه قانونی خود بهره مند خواهند شد و این اقدام همچنین نجات دریاچه ارومیه را موجب خواهد گردید، آب رود ارس نباید به دریاچه خزر برود بلکه باید به سوی آذربایجان سرازیر شود.

منادی در بخش دیگری از اظهارات خود به ایده دروازه پنجم تبریز که احداث اتوبان تبریز – نودوز در مرز ارمنستان را در بر میگیرد اشاره کرد و گفت:هدف از این پروژه، علاوه بر خدمت به تبریز، ایجاد مسیرهای دسترسی به ۷۵۰ روستای منطقه قره داغ است زیرا افتخارات آذربایجان در روستاهای آن نهفته است، این طرح را با ۲ میلیارد تومان اعتبار اولیه آغاز کردیم و اکنون در مرحله مناسبی قرار دارد…برخی ها می گویند منادی به ارمنستان جاده می کشد، به پدر ارمنستان لعنت.

عضو هیات رییسه مجلس نهم در پایان، رأی به برجام را رأی طلایی خود دانست و تاکید کرد:پس از این رویداد بزرگ در عرصه بین المللی، ایران هراسی جهانیان از بین رفته است به طوری که دنیای امروز، بازار ۷۰ میلیونی کشورمان را هدف مقاصد اقتصادی خود قرار داده و خواستار حضور در اقتصاد ایران می باشند.

شایان ذکر است نفی افراط و تفریط، حمایت از دولت تدبیر و امید و ارتقای توسعه اقتصاد، ورزش، فرهنگ و هنر آذربایجان از جمله اهدافی هستند که نامزدهای اعتدالیون اصلاح طلب تبربز همچون دکتر منادی، تحقق آنها را در دستور کار خود قرار داده اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :