مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌المللی در جریان برگزاری پنجاهمین نمایشگاه گردشگری برلین، با معاون وزیر گردشگری تاجیکستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش تبریزمن، میراعتماد عمادی، در این دیدار با اشاره به روابط صمیمی مدیریت شهری تاجیکستان با تبریز اظهار داشت: پیوند خواهرخواندگی تبریز و خجند، به قدری عمیق و منسجم است که می‌تواند بسترهای ارتباط تبریز با سایر شهرهای تاجیکستان را نیز تقویت کند.

وی اضافه کرد: تاسیس نخستین دفتر نمایندگی انجمن دوستی ایران و تاجیکستان، در واقع با در نظر داشتن همین رویکرد، مورد توجه شهرداری تبریز و مسئولان تاجیک، قرار گرفته است.

عمادی با بیان این‌که ظرفیت‌های رسانه‌ای شهرداری تبریز، در خدمت معرفی جاذبه‌های گردشگری تاجیکستان است، اظهار داشت: با پیگیری این روند به صورت متقابل، قطعا شاهد افزایش حضور گروه‌های گردشگری طرفین در تبریز، خجند و سایر شهرهای ارتباطی دو کشور خواهیم بود.

رحمان آقامرادی، معاون وزیر گردشگری تاجیکستان نیز در این دیدار با اشاره به بازدید خود از غرفه تبریز گفت: خرسندیم که هر آن‌چه پیش‌تر از تبریز دیده و شنیده‌بودیم، امروز در نمایشگاه معتبر برلین می‌بینیم.

وی با اشاره به این‌که شهرداری تبریز، در دو سال اخیر، تلاش‌های مهمی برای توسعه ارتباطات با تاجیکستان و مشخصاً شهر خجند داشته است، اظهار داشت: تبریز، به واسطه زمینه‌سازی‌های مناسب فرهنگی، از مقاصد  اولیویت‌دار در توسعه گردشگری شهرهای تاجیکستان با جمهوری اسلامی ایران است.

معاون وزیر گردشگری تاجیکستان با تبریک انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری ۲۰۱۸ اظهار امیدواری کرد، این انتخاب، فرصت کارسازی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی تبریز باشد.

در پایان این دیدار، مجموعه‌ای مکتوب از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی تبریز توسط مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری تبریز به آقامرادی اهدا شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :