مراسم تشییع جنازه جان باختگان سانحه قطار تبریز-مشهد با عنوان “مسافران بهشتی” امروز در تبریز برگزار شد و مردم همیشه در صحنه آذربایجان با همراهی خود با خانواده های عزادار در هر چه باشکوه شدن حال و هوای رضوی تبریز مشارکت نمودند.

تبریزمن، سرویس اجتماعی: در این تجمع عظیم که تعداد کثیری از شهروندان حضور داشتند پیکرهای عزیزان از دست رفته حدفاصل میدان شهدا تا میدان ساعت تشییع شده و سپس در قطعه ۴۴ وادی رحمت به خاک سپرده شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم تشییع جنازه پیکرهای جان باختگان سانحه برخورد قطار مسافربری تبریز-مشهد، علت و سرّ وقوع اینگونه حادثه برای هموطنان آذربایجانی را در نقش این منطقه در تحولات کشور دانست و گفت:این عزیزان در راه سرزمین رضوی بودند و به طور حتم اجرشان با خداوند متعال خواهد بود.

01

قاضی زاده هاشمی افزود:زیارت حضرت امام موسی بن جعفر(ع)  فراوان است و طبق حوادیث متعدد ثواب آن بیشتر از حج می باشد زیرا امام رضا(ع) غریب هستند و در کسب جایگاه رفیع هموطنان جان باخته حادثه قطار نیز تردیدی نیست و یقینا با اولیا الله محشور خواهند گردید.

وی سپس به وظیفه دولت در خصوص پیگیری جان باختگان این سانحه پرداخت و اضافه کرد:نواقص، کوتاهی ها و اشتباهاتی که منجر به بروز این حادثه و سوانح مشابه گردید در کشور کم نیست و متاسفانه در حوزه های ریلی، جاده ای، بیمارستانی و غیره روزانه موارد مختلفی رخ می دهد اما مسایل این حادثه نیز به طور حتم پیگیری خواهد شد.

قاضی زاده از دستور قاطع و عاجل ریاست جمهوری کشورمان درباره برخورد با خاطیان و رسیدگی به موضوع حادثه قطار تبربز-مشهد خبر داد و خاطرنشان کرد:بدون تردید با هر شخص یا اشخاصی که در این حادثه کوتاهی کرده اند برخورد خواهد شد زیرا جزو موارد حیثیتی کشور محسوب می گردد لذا هماهنگی های لازم با قوای قضاییه و مقننه به عمل آمده است تا روند این موضوع به خوبی پیش رود.

09

مبادا نقایص حادثه قطار تکرار شوتد!

در بخش دیگری از این مراسم نیز نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، وقوع این حادثه تلخ و جانسوز را ضایعه ای نه تنها برای بازماندگان بلکه برای آذربایجان و ایران دانست و گفت:بالاترین تسلیت و تسلی خاطر، فرمایش ذات باری تعالی است که همانا هر شخصی که از خانه اش بیرون رفته و به مقصد زیارت اولیا الله دچار مرگ شود اجرش با خداست و طبق فرمایش پیامبر اکرم، هر کس در راه اوامر و اطاعت الهی از دنیا برود بدون حساب وارد بهشت خواهد شد.

آیت الله مجتهد شبستری افزود:دولت پیگیر این موضوع است و طبق اعلام مسوولان، تعداد ۴ نفر در این خصوص دستگیر شده اند تا مبادا نقایص مشابهی در آینده تکرار گردد.

وی اضافه کرد:حادثه شهادت جمعی از هموطنان زایر در منطقه حله عراق به وسیله تکفیری ها نیز دل مان را به درد آورد، واقعیت این است که مستکبرین از پیمان و وحدت مسلمین پریشان و عصبانی شده و از این طریق خواستند ضربه ای به تشیع وارد سازند اما باز هم ناکام ماندند زیرا مردم ما از مسیر راست خود بر نمی گردند.

11

این مراسم باشکوه که حال و هوای ویژه ای را داشت و کبوتران رضوی در آغوش دلدادگان حضرت مهدی (عج) آرام گرفتند  شهروندان از ساعات اولیه صبح در نقاط مرکزی کلان شهر تبریز گرد آمده بودند و از این حیث می توان گفت که دیروز تبریز، کربلایی دیگر بود!

امروز در تبریز عاشورای امام رضا(ع) برپاست و “عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، مهدی صاحب زمان صاحب عزاست امروز” از جمله شعارها و پیام هایی بود که در اجتماع بزرگ تبریز سر داده شد.

در پایان مراسم کبوتران رضوی سایر مناطق آذربایجان نیز با همراهی مردم به شهرهای خود بدرقه شدند.

خبرنگار: شهرام صادق زاده/ تبریزمن


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :