دیروز قول دادیم تا امروز هم در بازار و معابر شهر تبریز حضور یافته و به ارایه گزارشی از وضعیت موجود در ساعت های پایانی سال جاری اقدام نماییم.
تبریزمن، سرویس اجتماعی: اما امروز حال و هوای شهر کمی متفاوت تر از دیروز به نظر می رسد، به طوری که از تعداد شهروندانی که قصد خرید دارند کاسته شده است، گویا آن دسته از شهروندانی که حقوق خود را دریافت کرده اند و یا افرادی که شغل آزاد داشته و ظهر امروز به کار خود پایان داده اند به سوی معابر و مراکز خرید شهر سرازیر شده اند تا به تهیه ملزومات سال نو اقدام نمایند.

برخی از شهروندان نیز صبر کرده اند تا از تخفیفات نوروزی و فروش های فوق العاده استفاده کنند و آن طور که خبرنگار تبریزمن از زبان این دسته از شهروندان شنید معلوم شد که آنها در پی فروش های فله ای در مورد برخی از اقلام نوروزی مانند پیراهن، شلوار، کفش و البته میوه هستند.

همچنین بازار فروش ماهی و سبزه هم حکایتی دیگر دارد زیرا به اعتقاد برخی از شهروندان، این دو مورد در لحظات پایانی سال از تخفیفات ویژه و قابل توجهی برخوردار می شوند. جالب است بدانید تعدادی از مردم و به خصوص جوانان علاقه مند به ماهی شب عید عادت کرده اند در ساعات پایانی سال، به جای خرید یک عدد ماهی به قیمت ۲ هزار تومان، تعداد ۱۰ عدد را به همین مبلغ خریداری نمایند.

این امر از دو بعد قابل تقدیر است، به طوری که در این حالت هم به سود فروشنده است تا بتواند تمام ماهی ها را عرضه نماید و هم به سود شهروندانمان است که می توانند علاوه بر خرید تعداد قابل توجهی از ماهی ها، بعد از اتمام ایام تعطیلات نوروز و همزمان با روز طبیعت و طبق آنچه که در سالیان اخیر به یک بدعت خوب تبدیل شده است به داخل استخر بزرگ پارک ایل گؤلی هدایت نمایند.

از همه این ها که بگذریم گذراندن ساعات پایانی امشب به عنوان آخرین شب سال ۹۴، صفایی دگر دارد زیرا همگان به دنبال تهیه مایحتاج نوروزی خود بوده و به هر طرف سر می زنند تا به اقلام مورد دلخواه خود با قیمت های مناسب دست یابند، نکته ای بسیار لذت بخش است حتی برای کسی که تماشاگر این صحنه ها باشد.

بدین ترتیب امشب، شهر تبریز شاید نخوابد زیرا تا دقایق نیمه شب رفت و آمدهای سریع و عجله وار ادامه خواهد داشت تا آنهایی که فرصت خرید نداشته اند به این امر بپردازند البته اگر برخی از فروشندگان بی انصافی نکرده و به دلیل شرایط ویژه امشب، گرانفروشی نکنند و از آب گل آلود ماهی نگیرند.

شهروندان تبریزی آماده استقبال از سال جدید به سر می برند تا سال آینده را با روحیه مضاعف آغاز کنند و در پیشرفت شهر اولین ها سهیم باشند.

خبرنگار: شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :