رئیس ستاد دیه آذربایجان‌شرقی تعداد زندانیان استان را کمترین تعداد در میان استان‌های کشور عنوان کرد و گفت: در مقایسه با مراکز استانی در تبریز از هر ۱۰۰ هزار نفر ۷۰ نفر زندانی وجود دارد که کمتر از متوسط استاندارد جهانی است.

به گزارش تبریزمن، رسول تقی‌پور صبح امروز در دیدار اعضای ستاد دیه استان با استاندار آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: در ارتباط با کاهش زندانیان در سال گذشته تعداد زندانیان استان نسبت به سال قبل به هزار و ۷۰۰ نفر کاهش یافت و تلاش‌های شبانه‌روزی دادستان باعث شد شهر تبریز برای هفتمین سال پیاپی امن‌ترین مرکز شهر شمرده شود به طوری که در استان ما جرائمی مثل آدم ربایی و سرقت‌های مسلحانه به صفر رسیده است.

وی افزود: جرائمی که مشمول کمک‌های ستاد دیه می‌شود شامل تصادفات رانندگی، محکومیت‌های مالی، حوادث کار، مهریه و نفقه است.

رئیس ستاد دیه آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه دارای کمترین زندانی در بین استان‌های کشور هستیم، افزود: در مقایسه با مراکز استانی نیز شمار زندانیان تبریز یک به ۱۱ است و از هر ۱۰۰ هزار نفر ۷۰ نفر زندانی وجود دارد که کمتر از متوسط استاندارد جهانی است.

تقی‌پور اذعان داشت: در ارتباط با جمع‌آوری کمک‌های نقدی مردم برای آزادی زندانیان پس از استان اصفهان در جایگاه دوم قرار داریم که با اندکی همت خیران و مردم نیکوکار استان می‌توانیم از این جهت نیز اول باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :