با اجرای زباله سوزی به عنوان بزرگترین پروژه زیست محیطی کشور در کلان شهر تبریز افتخار اولینی دیگر بر صفحات زرین این شهر افزوده خواهد شد تا این شهر در مسیر استفاده از انرژی پاک گام بردارد.

به گزارش تبریزمن، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی آذربایجان شرقی، تبریز را یکی از قطب های زباله سوز کشور دانست و گفت:با اجرای این اقدام بزرگ، برای همیشه با کلمه دفن زباله وداع خواهیم نمود زیرا برای دفن زباله در اشکال مختلف هزینه های هنگفتی را متحمل می گردیم که سودی برای شهر ندارد.

علیرضا اصغری افزود:موضوع دفن زباله امروزه یکی از مشکلات عدیده کلان شهرهاست که خوشبختانه تبریز باز هم پیشگام در حل و فصل معضلات زیست محیطی بوده و با تنظیم یک لایحه نسبت به رفع مشکلات این حوزه تدبیر خواهد اندیشید تا با طرح، بررسی و تصویب آن در صحن شورای شهر با یکی از ۲ شرکت خارجی مطرح این ایده در جهان نسبت به احداث کارخانه زباله سوز با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا و در بازه زمانی ۳ ساله اقدام گردد.

وی با اعلام ۶۱۱ گرمی سرانه تولید زباله در تبربز اضافه کرد:آلایندگی زباله ها امری قابل تأمل است به طوری که در این شهر روزانه حدود یک هزار و ۸۰ تن زباله تولید شده و موجب شیوع بیماری ها و مشکلات شهری و زیست محیطی می شوند که بدین ترتیب می توان با معضل زباله های بیمارستانی نیز به مقابله پرداخت.

احداث باکس های زیرزمینی، آموزش های شهروندی مربوط به پسماند، خرید ماشین آلات مدرن حمل زباله، ساماندهی باکس های زباله سطح شهر، ایجاد تصفیه خانه، آماده سازی سرویس های بهداشتی مساجد، برگزاری جشنواره عکس و فیلم در موضوع پسماند، احداث کارخانه زباله سوزی و غیره از جمله طرح هایی بود که اصغری از آنها به عنوان اقدامات پیش بینی شده در آستانه “تبریز ۲۰۱۸” نام برد.

شایان ذکر است کلان شهر تبریز در حال حاضر با تلاش روزانه یک هزار و ۷۵۰ نفر پاکبان، ۱۵۰ نفر در حمل پسماندهای شهری و ۳۰۰ نفر در امر تفکیک زباله از مبدأ در بحث جمع آوری زباله روزهای خوبی را پشت سر می گذارد تا مسافران و گردشگران داخلی و خارجی از حضور در شهری تمیز لذت ببرند.

√ شهرام صادق زاده/ تبریزمن


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :