معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به فعالیت های گسترده در خصوص ایجاد فضای سبز در تبریز گفت: در آینده نزدیک تبریز صاحب سرانه استاندارد فضای سبز خواهد بود.

به گزارش تبریزمن، محمد صادق پور مهدی در مراسم بهره برداری  از پارک پیوند و پارک طبیعت تبریز با اشاره به این مطلب گفت: در سه سال اخیر ده ها هکتار به مجموعه فضای سبز تبریز افزوده شده است، توسعه فضای سبز در آرپادره سی، توسعه پارک ائل گلی، عباس میرزا باعث افزایش سه متر به سرانه فضای سبز تبریز شده است.
رئیس شورای سازمان عون بن علی و پارک طبیعت شهرداری تبریز گفت: شهر تبریز از زمان قدیم به باغ شهر مشهور بود اما در چند دهه گذشته به دلیل توسعه شهری و وضعیت بخصوص شهر از یک سو و افزایش جمعیت و وضعیت خاص شهر باغهای متعدد شهر تغییر کاربری یافته و به فضاهای مسکونی تغییر یافتند.
پورمهدی با اشاره به اینکه شهردار و شورای شهر تبریز پشتیبانی و حمایت خوبی از اجرای طرح های توسعه فضای سبز و محیط زیست داشته اند گفت: قطعا بدون همراهی و کمک شهردار تبریز توسعه فضای سبز شهر مقدرو نبود البته توسعه فضای سبز و پارکهای تبریز باید تداوم داشته باشد تا به زودی به سرانه استاندارد فضای سبز دست یابیم.
وی با اشاره استفاده برخی شهروندان از رفوژ وسط خیابان و فضای سبز کنار خیابانها به عنوان محل پیک نیک و استراحت اظهار داشت: با وجود پارکهای بزرگی نظیر عباس میرزا، ائل باغی، مجموعه تفرجگاهی عینالی و سایر پارکهای شهر شایسته نیست که شهروندان کنار خیابان و وسط رفوژ خیابانها را محل استراحت و یا پیک نیک انتخاب کنند و در این راستا باید رسانه ها اطلاع رسانی و فرهنگ سازی نمایند.
معاون استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: بسیار خوشحالم که بگویم که در سه سال اخیر در کنار فعالیت های و تلاش در دیگر کارها در استان خوشبختانه در رابطه با فضای سبز نیز قد مهای بسیار خوبی برداشته شده است افزایش سه متری فضای سبز در دو سه سال اخیر کار بسیار بزرگی بوده است که در تبریز اتفاق افتاده است و باید قدردان زحمات تلاشگران باشیم.
پور مهدی با اشاره به وسعت بالای پارک عباس میرزا و حضور کم شهروندان در این پارک گفت: پارک عباس میرزا ظرفیت بزرگی برای گذران اوقات فراغت و استراحت شهروندان را دارد اما با این حال میزان حضور شهروندان  در پارک ۲ هزار هکتاری عباس میرزا کم است.
معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ابتکار شهرداری تبریز و سازمان عون بن علی در احداث پارک پیوند گفت: من نمونه و مشابه این پارک را در سایر شهرهای کشور ندیده ام و قطعا وجود چنین پارکی مکانی سالم و امن برای جشن و شادی ایجاد خواهد کرد ضمن از ایجاد ترافیک در نقاط مختلف شهر در زمان تردد کاروان های عروسی جلوگیری خواهد کرد.
پور مهدی با تاکید بر اینکه ازدواج قطعا نقطه عطف زندگی هر فردی است اظهار داشت: کاشت درخت در بهترین روز زندگی یک زوج کاری فرهنگی است که تاثیر عمیق در زندگی فردی زوجین خواهد داشت و این امر فرهنگ سازی بسیار زیبایی نیز می باشد که شایسته شهر اولین ها نیز می باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :