سیزدهمین کنگره بین المللی ایمونولوژی و آلرژی ایران در آستانه روز ۲۹ آوریل روز جهانی ایمونولوژی با حضور استاندار آذربایجان شرقی به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز امروز در کلان شهر تبریز آغاز به کار کرد.

تبریزمن، سرویس اجتماعی: در آیین افتتاح این کنگره که در آخرین روز هفته سلامت و در تالار پتروشیمی برگزار شد پژوهشگران، اساتید و دانشجویان ایرانی و خارجی حضور داشتند.

جعفر مجیدی دبیر علمی این کنگره با اشاره به اینکه در مدت زمان فراخوان، حدود هزار نفر از متخصصان و محققان این رشته از سراسر دنیا به ثبت نام برای حضور در این رویداد بزرگ علمی پرداختند گفت:در این رابطه حدود ۸۰۰ مقاله تخصصی به دبیرخانه سیزدهمین کنگره بین المللی ایمونولوژی و آلرژی ایران واصل گردید و مقرر شد تا در ۳۰ پانل مربوطه از علوم پایه و بالینی، به شرکت کنندگان ارایه گردد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم، این شهر را شهر اولین های ایران دانست و افزود:اولین دانشگاه جهان اسلام حدود ۷۲۰ سال قبل به نام ربع رشیدی در تبریز راه اندازی گردید که از شهره جهانی برخوردار بود و توانست کمک بسیاری به مردم آن دوران نماید.

محمدحسین صومی به برخورداری دانشگاه تبریز از ۲۶ مرکز ایمونولوژی اشاره کرد و گفت:با آغاز به کار انستیتو طب این رشته در تبریز گام نوینی در مسیر ایمونولوژی برداشته خواهد شد.

محمد وجگانی رییس انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران نیز در مراسم افتتاحیه این کنگره، انجمن متبوع خود را از جمله مجموعه هایی دانست که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت کرده و نتایج قابل قبولی را از حیث مشارکت محققان مربوط به ایمونولوژی کسب نموده است.

به گفته وی، مقرر شده است تا برگزاری ادوار آتی این کنگره هر دو سال یکبار در شهرستان ها برگزار گردد و تبریز از این منظر باز هم پیشگام عمل کرد.

سیزدهمین کنگره بین المللی ایمونولوژی و آلرژی ایران روز جمعه به کار خود پایان خواهد داد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :