تبریزمن، همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) پروژه طرح شبدری ایل گؤلی به اتوبان شهید کسایی دیروز با حضور معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، شهردار، رییس و تعدادی از اعضای شورای کلان شهر تبریز، شهردار و مدیران مجموعه شهرداری منطقه ۲ تبریز، اعضای شورای اسلامی و دهیاری شادآباد مشایخ و تعدادی از شهروندان تبریزی مورد بهره برداری قرار گرفت.

طرح شبدری ایل گؤلی، سبزترین پروژه شهرداری در سال جاری است

رسول موسایی شهردار منطقه ۲ تبریز در آیین افتتاح این پروژه، به کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی آن در تیرماه سال ۹۳ اشاره کرد و گفت:شاید این طرح، سبزترین پروژه شهرداری در سال جاری باشد.

وی افزود:همگان شاهد بودند که قبلا این منطقه به صورت آب باریکه ای شیب دار بود که اغلب هم در فصل بارندگی، حادثه ساز می شد.

به گفته موسایی این پروژه در ابعاد ۶۶ متر عرض و ۵۶ متر طول و با هزینه ۲۲ میلیارد تومانی تقدیم شهروندان گردید.

 لیعه تبریز ۲۰۱۸ از پروژه طرح شبدری ایل گؤلی آغاز می شود

بهروز خاماچی عضو شورای شهر تبریز هم در این مراسم با اشاره به اینکه طلیعه سال ۲۰۱۸ از همین پروژه آغاز می شود گفت:به هر حال جایگاه شهر تبریز باید با اجرای طرح های عمرانی مستحکم تر گردد زیرا مردم تبریز در سطح ایران به مهمان نوازی، مهربانی و آینده نگری مشهور بوده و واجب است تا اجرای این قبیل پروژه ها تسریع یابد.

وی افزود:مسافرانی که به تبریز سفر می کنند از آبادانی آن اظهار رضایت می نمایند که مایه افتخار ماست.

خاماچی خشنودی خود از تصویب وضعیت شغلی گروه های استخدامی کارگران شهرداری را ابراز داشت و تاکید کرد که تقدیر از خدمات کارگران امری ضروری است.

امیدواریم ۲ میلیون گردشگر خارجی به تبریز سفر کنند

معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان شرقی به تشریح امتیازات پروژه طرح شبدری ایل گؤلی به اتوبان شهید کسایی اشاره کرد و گفت:این پروژه در انتهای اتوبان تبریز-زنجان قرار گرفته و ورود به مرکز شهر از این طریق می باشد، همچنین مبدا متروی تبریز از این ناحیه بوده و ایجاد ایستگاه ترکیبی مترو جهت اتصال به خط آهن تبریز-تهران در آن مدنظر قرار گرفته است و پیش بینی احداث بیمارستان یک هزار تختخوابی به همراه طرح های متنوع تفریحی، ورزشی و فرهنگی نیز از جمله مزیت هایی است که طرح شبدری اهمیت ویژه ای به آنها خواهد بخشید.

محمدصادق پورمهدی افزود:۳ سال پیش را به یاد می آورم که عبور از این منطقه از طریق یک جوی میسر بود و با آبروی شهر بازی می شد اما خوشبختانه اکنون این طرح بسیار آبرومندانه مورد افتتاح قرار گرفت.

وی اضافه کرد:شهر تبریز با زحمات پرسنل خدوم شهرداری جایگاه والایی در سطح کشور به خود اختصاص داده و لذا امیدواریم در سال ۲۰۱۸ که تبریز پذیرای گردشگران کشورهای اسلامی خواهد بود حدود ۲ میلیون نفر به آن سفر کنند.

شهرداری محل فعالیت های سیاسی نیست!

شهردار کلان شهر تبریز نیز در این مراسم با ذکر این نکته که جهت تبدیل حوالی خروجی ایل گؤلی از طریق اتوبان شهید کسایی و مناطق جنوبی آن به یک منطقه گردشگری با استاندار و معاونان ایشان به هماهنگی و توافق رسیده ایم گفت:تغییر کاربری های مربوطه به انجام رسیده و در آینده نزدیک، مراکز اقامتی، هتل ها، رستوران ها و غیره در اراضی جنوبی اتوبان شهید کسایی در محدوده خروجی ایل گؤلی احداث خواهند گردید زیرا نیاز مردم تبریز این است که مراکز تفریخی و ورزشی متعددی ساخته شوند.

صادق نجفی افزود:تبریز امروزه جزو هزار شهر زیبا و معروف جهان قرار گرفته و در گذشته نیز از اهمیت قابل توجهی در حوزه اقتصادی برخوردار بود به طوری که علی رغم انتقال پایتخت از تبریز، وزارت اقتصاد و دارایی کشور در این شهر کهن قرار داشت…

وی اضافه کرد:لذا قرار نیست شهر تبریز به دلیل پاره ای از مسایل زیر سوال رود بلکه باید این شهر تاریخی در سطح بین المللی معرفی گردد که مطرح ساختن عظمت آن هم وظیفه رسانه های گروهی می باشد، البته در این خصوص اعتراض شدید خود را به وزیر فرهنگ و ارشاد اعلام نمودم تا سریال های مختلف تاریخی علاوه بر اصفهان، در تبریز هم ساخته شوند.

نجفی با اشاره به اینکه خرید تعداد ۳۰۰ دستگاه اتوبوس شهری با سوخت CNG به تصویب رسیده است تاکید کرد:هر مسوول شهرداری که بخواهد در انتخابات شوراها و یا مجلس شورای اسلامی شرکت کند باید تا پایان شهریور ماه از. مجموعه شهرداری خداحافظی نماید زیرا این تشکیلات محل فعالیت های سیاسی نمی باشد

شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :