با وزش بادهای شدید و هجوم ریزگردها به تبریز، این شهر در هاله ای از گرد و غبار فرو رفت.

به گزارش تبریزمن، هر چند سازمان هواشناسی و دیگر نهادهای مسوول در حوزه آب و هوا از چند روز گذشته نسبت به ورود ریزگردها به تبریز هشدار داده بودند اما هجم این گرد و غبار امروز (چهارشنبه) به حدی رسیده است که شهروندان تبریزی را با مشکل در امور جاری خود روبرو ساخته و چهره این شهر را به کلی دگرگون کرده است.

مدیرکل بحران استانداری آذربایجان شرقی در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: از چند روز قبل پیش بینی ورود این سامانه به استان از سوی هواشناسی صورت گرفته بود اما شدت این پدیده بیش از حد انتظار بوده است.

خلیل ساعی در ادامه خاطرنشان شد: به علت غلظت ریزگردها در هوای شهر تبریز و امکان بروز مشکلات تنفسی از بیماران قلبی و تنفسی و نیز کودکان و سالخوردگان تقاضا می شود تا تنها در صورت لزوم از منزل خارج شده و در فضای باز و معابر شهر تردد کنند در غیر اینصورت ماندن در خانه ممکن ترین اقدام پیشگیرانه برای اجتناب از تاثیرات ریزگردها بر سلامتی افراد خواهد بود.

وی با اشاره به احتمال تداوم این وضعیت در روزهای آینده طبق پیش بینی اداره کل هواشناسی استان تصریح کرد: هماهنگی های لازم با صدا و سیمای مرکز استان برای اطلاع رسانی در این خصوص صورت گرفته و تصمیمات مقتضی در مورد روزهای آینده نیز عصر امروز و پس از جمع آوری و ارزیابی اطلاعات مورد نیاز اتخاذ و از طریق رسانه ها به اطلاع شهروندان خواهد رسید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :