معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور گفت: تاریخ ثابت کرده است که تبریز سابقه مدیریت جهانی داشته است و مکاتب گوناگون هنری از این شهر برخاسته است و ما اطمینان داریم که تبریز شایسته این انتخاب و مدیریت است.

به گزارش تبریزمن، بهمن نامورمطلق صبح امروز در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت:  سال گذشته شهرهای تبریز و اصفهان به عنوان شهرهای برجسته در زمینه فرش و صنایع دستی به سازمان جهانی صنایع دستی معرفی شدند و پس از ارزیابی اعضای هیئت رئیسه این سازمان هر دو شهر به عنوان شهرهای جهانی بافت فرش و صنایع دستی انتخاب شدند.

وی گفت: اهمیت شهرهای جهانی روز به روز، افزون می شود و با انتخاب جهان شهرها عناوین و مسئولیت‌های تازه‌ای برای شهرها تعریف شده است.

نامور مطلق ادامه داد: سازمان جهانی صنایع دستی در ۳ سال اخیر ۱۰ شهر را به عنوان شهرهای جهانی انتخاب کرده است و خوشبختانه دو شهر از ایران در بین این شهرها وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه لوح شهر جهانی بافت فرش امروز به تبریز اهدا شد، گفت: امروز آغاز جهانی شدن تبریز است و پس از اهدای این لوح همه سازمان‌های متولی از جمله میراث فرهنگی، صنعت، معدن و تجارت و شهرداری باید دست به دست هم دهند تا بتوانند هنر و صنعت فرش را در سطح جهانی و توسط تبریز مدیریت کنند.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، با اشاره به اینکه باید زیرساخت‌های این مدیریت جهانی فراهم شود، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم تبریز در عرصه فرش بتواند مدیریتی جهانی داشته باشد باید زیرساخت‌های ارتباطی همچون بانک بین‌المللی، موزه و نمایشگاه بین‌المللی فرش و… داشته باشد تا بتواند این مدیریت جهانی را عملی کند و در غیر این صورت این امتیاز توسط شورای جهانی صنایع دستی سلب می‌شود.

وی گفت: تاریخ ثابت کرده است که تبریز سابقه مدیریت جهانی داشته است و مکاتب گوناگون هنری از این شهر برخاسته است و ما اطمینان داریم که تبریز شایسته این انتخاب و مدیریت است.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :