استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که تبریز از دیرباز شهر علم و هنر و ادب و فرهنگ بوده، گفت: بنا داریم در دولت تدبیر و امید بار دیگر تبریز را به مرکز علم و هنر و ارج نهادن به علما و دانشمندان تبدیل کنیم.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده روز چهارشنبه در آیین گشایش نخستین کنگره بین المللی سندروم های کرونری حاد ایران در هتل لاله پارک تبریز، افزود: اگر ۷۰۰ سال قبل مجموعه ربع رشیدی به عنوان الگوی بسیار ارزشمندی از آموزش علوم پزشکی در تبریز مطرح بود، امروز هم نسل جدید می توانند دوباره جایگاه رفیع تبریز را در عرصه های علمی احیا کند.

وی ادامه داد: لازمه چنین حرکت های بزرگ علمی، حمایت و پشتیبانی از آنهاست، لذا بنده به عنوان خادم مردم آذربایجان شرقی از بدو ورود به استان اعلام کردم که علاقمندیم همایش ها و کنگره های علمی مختلف را در تبریز برگزار کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که امروز در کنار ظرفیت های مهم استان، همه خدمات روز علمی کشور و دنیا به ویژه در بحث قلب و عروق نیز توسط جامعه پزشکی استان ارایه می شود، افزود: همان طور که به صنعتگران و هنرمندان رشته های مختلف استان افتخار می کنیم جامعه پزشکی را نیز مایه مباهات می دانیم.

وی با بیان این که جامعه پزشکی استان در طول چند سال گذشته سهم بسیار بزرگی در بحث گردشگری سلامت و درمان بیماران کشورهای همسایه داشته استد، گفت: امیدوارم همین روند و سیاست ادامه یافته و تبریز به عنوان ملجا و پناهگاه بیمارانی باشد که به دنبال دریافت خدمات ارزشمند پزشکی روز دنیا هستند.

جبارزاده با بیان این که وعده کرده ام در هر کنگره علمی و فرهنگی که در تبریز برگزار شود حضور یابم، گفت: حضور بنده در این جمع تخصصی صرفا به خاطر ارج نهادن به مقام علم و دانش و تشکر از برگزارکنندگان این کنگره است و امیدوارم شرکت کنندگان بهره لازم را از مباحث این کنگره داشته باشند.

نخستین کنگره بین المللی سندروم های کرونری حاد ایران تا یک مرداد ماه در هتل کایا لاله پارک تبریز در حال برگزاری است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :