نایب رییس فدراسیون پرورش اندام گفت: تبریز ظرفیت برگزاری مسابقات بین المللی را هم دارد.

به گزارش تبریزمن، محمد نصیری در کنفرانس خبری جام ریاست جمهوری اظهارداشت: تبریز ظرفیت بالایی دارد و به دلیل این ظرفیت زیادی که تبریز و استان آذربایجان شرقی وجود دارد ، جام ریاست جمهوری را در تبریز برگزار می کنیم. امیدوارم این استان بتواند مسابقات را در شأن نام آذربایجان برگزار کنند.

وی خاطر نشان کرد: رئیس فدراسیون پرورش اندام ، نگاه ویژه ای به آذربایجان شرقی دارد. از سوی دیگر ورزشکاران آذربایجان شرقی همیشه در مسابقات خوش درخشیدند و از لحاظ ورزشی و اخلاقی جزو نخبه های این رشته هستند.از وقتی هم که آقای نیک رزم رئیس هیات پرورش اندام استان را بر عهده گرفته ، شاهد تحول عظیم این رشته در استان شده ایم.

نایب رییس فدراسیون پرورش اندام گفت: در حال بررسی میزبانی جام بین المللی الماس درشهر تبریز هستیم .امیدارم این مسابقان نیز در تبریز برگزار شود.

محمد نصیری گفت: پرورش اندام در گذشته که زیر مجموعه فدراسیون وزنه برداری بود ، تقریباً ۷۰الی ۸۰ درصد پتانسیل پرورش اندام هدر می رفت که با همت مهندس مهر علیزاده رئیس وقت سازمان تربیت بدنی ،فدراسیون پرورش اندام تشکیل شد.بعد از آن با تلاش آقای پورعلی مهر توانستیم به همه مسابقات با تمام توان وارد شویم.

از سومی آسیا شروع کردیم و اکنون پنج سال است که در آسیا رتبه اول را برعهده داریم.در سال ۲۰۰۸ به مقام نایب قهرمانی جهان دست یافتیم.

وی خاطر نشان کرد :پرورش اندام کشور به سطحی رسیده که از آماتوری خارج می شویم. هرساله چهار الی پنج ورزشکار ما کارت حرفه ای دریافت می کنند. مرحوم بیت الله عباسپور توانسته بود در مسابقات مستر المپیا شرکت کند که نه تنها برای ایران بلکه برای آسیا موجب افتخار است. از همین جا یاد و خاطره مرحوم عباسپور را گرامی میدارم.

وی در رابطه مسابقات مردان آهنین که دیگر برگزار نمی شود گفت: یک سری چالش هایی به وجود آمد که باعث تعطیلی این مسابقات شد.در حال رایزنی هستیم که این مسابقات طبق روال گذشته انجام بگیرد.

محمد نصیری در رابطه با کرسی های بین المللی ایران در فدراسیون جهانی اظهارداشت : ناصر پور علی مهر رییس فدراسیون پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران عضو کمیته فنی فدراسیون جهانی هست و جبلی نایب رییس کمیته داوری فدراسیون جهانی را بر عهاده دارد.

نایب رییس فدراسیون پرورش اندام در رابطه با مکمل های دارویی گفت: هر گونه توزیع و پخش مکمل های مجاز و غیر مجاز در باشگاه های بدنسازی ممنوع است و باید از فروش مکمل ها در باشگاه جلوگیری کرد.باشگاه های دارای مجوز بزودی افزایش خواهند یافت و در تلاشیم باشگاه های دیگر نیز مجوز های لازم را به دست آورند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :