مدیرکل امور استان ها و مجلس حوزه هنری کشور گفت: تبریز با برخورداری از استعدادهای لازم و قابلیت های فرآوان در حوزه فیلم سازی، ظرفیت خوبی برای ساخت فیلم های بلند دارد.

به گزارش تبریزمن، مجید مصلحی اظهار کرد: بدون شک کسی نمی تواند عظمت تاریخی، فرهنگی و سیاسی این کهن شهر ایران را نادیده بگیرد و وجود مفاخر و بزرگان این شهر هنر خیز مایه افتخار و نشان از بزرگ همتی مردم این شهر دارد لذا انتظار از تبریز و حوزه هنری این استان بیشتر است.

مدیرکل امور استان ها و مجلس حوزه هنری کشور یادآور شد: حوزه هنری استان آذربایجان شرقی در سال های اخیر پیشرفت های خوبی در زمینه سخت افزاری و نرم افزاری کرده که این مهم از خروجی فعالیت های حوزه هنری استان مشهود است.

مصلحی برگزاری کنگره بین المللی بزرگداشت استاد شهریار را کاری عظیم و بزرگ دانست که توسط حوزه هنری استان برگزار شد.

وی گفت: حوزه هنری استان آذربایجان شرقی با برند کردن برنامه های شاخص استانی می تواند جایگاه خود را در میان سایر دستگاه های استان پیدا کند.

وی خاطر نشان کرد: ساخت فیلم بلند به عنوان کاری بزرگ در تبریز باید پیگیری و انجام شود و در این خصوص حوزه هنری استان در همه زمینه های هنری اعم از تجسمی، آفرینش های ادبی، نمایش، موسیقی و به ویژه ادبیات پایداری حرفی برای گفتن دارد و چاره ای جز شاخص سازی ندارد.

مدیرکل امور استان ها و مجلس حوزه هنری کشور در ادامه از پروژه تعمیر، بهسازی و بازسازی سینما قدس تبریز بازدید کرد


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :