به گزارش تبریزمن، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز با اشاره به کاشت ۸۰۰ هزار درخت در تبریز گفت: کاشت لاله در تمام نقاط تبریز را طی سال آینده و پس از برگزاری مناقصه اجرا می‌کنیم.

محمدحسین حسن‌زاده در جلسه مشترک با مدیران فضای سبز مناطق ۱۰گانه تبریز اظهار داشت: با آغاز فصل گرما تعدادی از گل‌های کاشته شده در سطح تبریز نیاز به تغییر دارند و همچنین به نوع گل‌های انتخابی برای کاشت از لحاظ مقدار آب مورد نیاز و آبیاری آنها دقت شود.

وی با تقدیر و تشکر از مدیران فضای سبز مناطق برای کاشت‌های بهاره انجام یافته در سطح شهر، افزود: اقدامات اخیر رضایت نسبی شهروندان را به همراه داشته است ولی در عین حال باید بیش از گذشته در انجام امور و جلب رضایت مردم تلاش شود.

حسن‌زاده با اشاره به گل‌کاری‌های سطح شهر و لزوم همگان‌سازی آنها با شرایط خاص آب و هوایی در فصل تابستان، اظهار داشت: دو ماه آینده برای فضای سبز تبریز روزهای خاص و حساسی است و باید سعی کنیم در این ماه‌ها، اقداماتی که در طول سال انجام یافته زیر سؤال نرود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز با تاکید بر لزوم توجه به وضعیت آبیاری فضای سبز تبریز تصریح کرد: به دلیل بحران دریاچه ارومیه شهروندان به وضعیت بهره‌وری و صرفه‌جویی در مصرف آب حساسیت بالایی دارند.

حسن‌زاده یادآور شد: امیدواریم با اقداماتی که در این زمینه انجام می‌شود، مردم بازتاب این اقدام را ببینند و انتظارات آنها برآورده شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سم‌پاشی‌های انجام یافته در سطح شهر جای تشکر دارد، اظهار داشت: انتظار داریم کارشناسان و ناظران موارد باقی مانده و محدود که هنوز عمل سم‌پاشی در آن نقاط صورت نگرفته را بررسی کرده و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

حسن‌زاده با اشاره به کاشت لاله در تمام نقاط تبریز طی سال آینده گفت: هر منطقه‌ای که برای کاشت لاله درخواست دارد باید محل و تعداد مورد نیاز خود را اعلام کرده تا پس از آن مناقصه را برگزار کنیم.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز به تاکید شهردار تبریز مبنی بر آغاز نهضت درخت‌کاری در تبریز، گفت: نجفی تاکید اکیدی بر کاشت درختان پهن برگ، درختان بومی و علی‌الخصوص کاشت چنار دارند و بنا شده پس از اقدامات عمرانی سطح شهر، نهضت درخت‌کاری آغاز شود.

وی ادامه داد: در این زمینه از طریق اعلام نیاز توسط مناطق مختلف حدود ۸۰۰ هزار درخت از طریق شهرداری مرکز خریداری شده و در سطح تبریز کاشته می‌شود.

حسن‌زاده با بیان اینکه از مناطق انتظار داریم هرچه سریع‌تر گزارش عملکرد احداث پارک‌های محله‌ای خود را اعلام کنند، تصریح کرد: هم اکنون کار کاشت نهاده در رفوژ میانی اتوبان شهید کسایی آغاز شده که به هر منطقه که برای پایداری فضای سبز اقدام کند جایزه‌ای برای مدیر و سر ناظر آن در نظر می‌گیریم.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :