مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: سال آینده نیز تبریز میزبان شورای جهانی صنایع دستی خواهد بود و در فصل بهاراین شورا برگزار می‌شود.

به گزارش تبریزمن، فرزین‌حق‌پرست در جلسه ستاد حمایت از صنعت فرش آذربایجان‌شرقی با اشاره به روند تعیین تبریز به عنوان پایتخت فرش اظهار کرد: در این زمینه اقدامات زیادی انجام شده است و سال آینده نیز تبریز میزبان شورای جهانی صنایع دستی خواهد بود و در فصل بهار این شورا برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: تبریز برای مدت یکسال به عنوان پایتخت فرش جهان معرفی شده است و مسئولانی از شورای جهانی صنایع دستی مایل به حضور در تبریز برای بررسی وضعیت این شهر هستند چون برای یکسال این عنوان به تبریز داده شده است و برای تمدید آن نیازمند تأیید مسئولان جهانی هستیم.

این مسئول یادآور شد: در زمینه آلوده کردن محیط زیست توسط رنگرزهای فرش نگرانی‌هایی از سوی مسئولان جهانی شورای صنایع دستی وجود دارد و بر همین اساس در سال آینده پیگیری‌های جدی صورت خواهد گرفت.

حق‌پرست گفت: آلوده کردن محیط زیست توسط رنگرزها یکی از دغدغه‌های مهم مسئولان شورای جهانی گردشگری بوده، اما بازار تبریز از سیستم فاضلاب محروم است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی باز بودن بازار را در ایام عید نوروز خواستار شد و تصریح کرد: در این زمینه تلاش داریم تا حداقل قبل از ظهر بازار تبریز باز بوده و گردشگران امکان استفاده و گردش در بازار را داشته باشند.

وی با اشاره به توسعه برند فرش دستباف تبریز و استان گفت: در کشورهای دیگر جهان مانند آلمان مجله‌هایی با عنوان فرش هریس چاپ می‌شود که نشانگر اهمیت فرش تبریز و استان است.

حق‌پرست با بیان اینکه ایجاد موج فروش فرش یکی از اهداف مسئولان ارشد استان در شرایط پسا تحریم است، ادامه داد: ایجاد بازار فروش ویژه فرش در لاله پارک تبریز پیشنهاد شده است تا فرش تبریز برای خروج از رکود با حرکت جدی و موج‌وار حرکت کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: برای فروش فرش تبریز و خروج فرش اصیل و زیبای تبریز از رکود نیازمند برنامه‌ریزی هستیم تا روند رو به جلو آغاز شود.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :