هفتمین اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه و برخی از اعضای شورای جهانی صنایع دستی، هشت اردیبهشت ماه در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش تبریزمن، در این اجلاس علاوه بر برگزاری دو نشست تخصصی با حضور اعضای شورای جهانی صنایع دستی و نشست هم اندیشی صلح و خلاقیت در صنایع دستی، شرکت کنندگان در اجلاس آسیا و اقیانوسیه از بازار فرش مظفریه تبریز بازدید خواهند داشت.

در این راستا نمایشگاه آثار فاخر صنایع دستی و فرش آذربایجان‌شرقی به منظور حفظ و ارتقای عنوان تبریز، شهر جهانی فرش دستباف از سوی شورای جهانی صنایع دستی با حضور میهمانان داخلی و خارجی حاضر در اجلاس آسیا و اقیانوسیه روزهای نهم و دهم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود

همچنین در ادامه شرکت کنندگان بعد از دیدار با اساتید دانشکده فرش در دانشگاه هنر اسلامی تبریز، از قسمت‌های مختلف دانشگاه هنر اسلامی تبریز بازدید خواهند کرد.

تشکیل جلسه با کارآفرینان و تولیدکنندگان نمونه استان و بازدید از شهرستان اسکو و روستای تاریخی کندوان از دیگر برنامه های شرکت کنندگان در اجلاس آسیا و اقیانوسیه طی مدت اقامت خود از هفتم تا یازدهم اردیبهشت ماه سال جاری در تبریز است.

لازم به ذکر است، در نشست هم اندیشی صلح و خلاقیت در صنایع دستی که پنجشنبه ۹ اردیبهشت ماه در هتل پارس تبریز برگزار می‌شود، مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان‌شرقی، غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی و همچنین مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان‌شرقی به سخنرانی می پردازند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :