محمد محمدپور از تلاش برای انتخاب تبریز به عنوان پایتخت کتاب کشور خبر داد و گفت: امیدواریم با توجه به سابقه ای که شهر تبریز در عرصه فرهنگی و علمی دارد، این امر محقق شود و تبریز پایتخت کتاب ایران شود.

تبریزمن، سرویس فرهنگی و هنری: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در گفتگو با “تبریزمن” در خصوص نمایشگاه کتاب تبریز گفت: دیروز این نمایشگاه به پایان رسید و شاهد یکی از دوره های موفق برگزاری این نمایشگاه بودیم.

وی ادامه داد:  بازدید مردم از نمایشگاه کتاب فراتر از انتظار بود و امسال پیش بینی این موضوع را نیز می کردیم چراکه تعداد ناشران حاضر در نمایشگاه و تعداد کتاب ها افزایش یافته بود و برنامه های جنبی مختلفی نیز در نمایشگاه برگزار شد.

محمدپور در خصوص برنامه های جنبی که در نمایشگاه کتاب تبریز برگزار شد، گفت: برنامه های تبیین اقتصاد مقاومتی، گفتمان سازی فرهنگی، بازسازی فاجعه منا، نمایشگاه قران و عترت و نشست های نقد و بررسی از برنامه های مهم نمایشگاه امسال بود.

وی سپس به این رویداد بزرگ فرهنگی شمال غرب کشور اشاره کرد و گفت: نمایشگاه کتاب تبریز جایگاه مهمی در منطقه دارد، این نمایشگاه نشانگر جایگاه مهم کتاب در استان است و برای همین تلاش می کنیم تا تبریز را به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :