بر اساس اعلام معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرهای تبریز و مراغه در بین شهرهایی قرار گرفتاند که بر اساس نتایج نظرسنجی ها از جمله شهرهای دارای دمات ویژه در نوروز امسال بودند.

به گزارش تبریزمن، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نتیجه انتخابات ۷شهر برتر که در تعطیلات نوروزی بهترین خدمات را به گردشگران ارائه کردند، اعلام کرد.

مرتضی رحمانی موحد با تاکید بر اینکه این شهرها مطابق ضوابط تعیین شده انتخاب شده‌اند، افزود: «اصفهان و مشهد در بخش کلان‌شهرها، ساری و خرم‌آباد در گروه مراکز استان‌ها، نیشابور و مریوان در بخش شهرهای بالای ۱۰۰هزار نفر جمعیت و رامسر در گروه شهرهای با کمتر از ۱۰۰هزار نفر جمعیت به‌عنوان برترین‌ها انتخاب شدند.

به گفته او، شیراز و تبریز از میان کلان‌شهرها، ایلام و سنندج در بخش مراکز استان‌ها، مراغه و آبادان از بین شهرهای بالای ۱۰۰هزار نفر جمعیت و بانه از میان شهرهای زیر ۱۰۰هزار نفر جمعیت به خاطر خدمات‌رسانی در نوروز قابل تقدیر دانسته شدند. معاون گردشگردی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: «در نظر داریم نیمه اردیبهشت‌ماه از شهرهای برتر تقدیر کنیم.»

او درباره مشوق‌های دیگری که برای این شهرها در نظر گرفته شده، توضیح داد: «این طرح سال اول است که اجرا می‌شود. پیش‌بینی شده سایر دستگاه‌ها هر یک تسهیلاتی را که می‌توانند به شهرهای برتر اختصاص دهند، پیشنهاد کنند تا پس از جمع‌بندی، مشوق‌های لازم شامل آنها شود.»

رحمانی موحد با اشاره به اینکه شهرهای برتر براساس مصوبه سال ۹۴ ستاد هماهنگی خدمات سفر با تاکید بر شاخص خدمات‌رسانی بهتر به مسافران و گردشگران انتخاب‌ شده‌اند، افزود: «این شاخص‌ها با کمک وزارت کشور و برخی اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفر تعریف شده که معرفی شهرها نیز به استانداران و ستادها واگذار شده است. این شهرها براساس ۷شاخصی که مجموعا ۱۰۰ امتیاز دارد و شامل اطلاع‌رسانی، نظارت، خدمات عمومی، اسکان، هماهنگی بین بخشی در شهرستان‌ها، آمار تصادفات و کاهش سوانح جاده‌یی درون‌شهری و رسیدگی به شکایات می‌شود، انتخاب شده‌اند.»

رحمانی موحد گفت: «این امتیازها توسط استانداران و ستاد هماهنگی خدمات هر استان در چهار سطح کلان‌شهرها، مراکز استان‌ها، شهرهای بالای ۱۰۰هزار نفر جمعیت و شهرهای کمتر از ۱۰۰هزار نفر جمعیت احصاء شدند که از میان آنها  ۷شهر برتر و ۷شهر قابل تقدیر شناخته شد. در جلسه نهم ستاد هماهنگی خدمات سفر که با حضور رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تشریح شد، حدود ۹۳شهر، بالاترین امتیازها را کسب کرده بودند که در رای‌گیری نهایی با در نظر گرفتن ملاحظاتی چون تکراری نبودن شهرها چنین نتیجه‌یی حاصل شد.»


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :