به گزارش تبریزمن، سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز با بیان اینکه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرداری تبریز شکل گرفته گفت: ۶۱۰ عنوان فعالیت تعریف شده که از یک ماه قبل ابلاغ شده است.

رضا خلیلی ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه در زمینه زیرساخت‌های گردشگری شهر با مشکلات بسیاری مواجه هستیم، اظهار داشت: با زیرساخت‌های فعلی در توسعه گردشگری با مشکلات بسیاری مواجه خواهیم بود.

وی یادآور شد: تبریز نیز برای زیرساخت‌های بین‌المللی گردشگری نیازمند کارهای بسیاری است و تسهیلات ویژه‌ای از سوی دولت و سرمایه‌گذاران در نظر گرفته شود.

تبریز کاندیدای شهر گردشگری در سال ۲۰۱۶

خلیلی گفت: گردشگری برای اقتصاد کشور و استان نیز دارای اهمیت است و با توجه به اینکه تبریز کاندیدای شهر گردشگری در سال ۲۰۱۶ است امیدواریم ظرفیت‌های لازم فراهم شود.

وی افزود: در تابستان سال‌جاری برنامه‌هایی برای جذب گردشگران در نظر گرفته شده که محوریت این برنامه‌ها محله‌محور خواهد بود و شعار ما تبریز ۱۳۹۴ میزبان همه ایرانیان است.

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز گفت: رونمایی از نسخه گردشگری تبریز، عرضه سوغات در تمام موزه‌ها و اقتصادی کردن هنرهای مختلف شهروندان در زمان سفر گردشگران مورد توجه خواهد بود.

۶۱۰ خدمات گردشگری توسط شهرداری تبریز ارائه می‌شود

وی اضافه کرد: ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرداری تبریز شکل گرفته و ۶۱۰ عنوان فعالیت تعریف شده و از یک ماه قبل ابلاغ شده است.

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز تاکید کرد: در زمینه اقامتی و تامین محل مورد نیاز برای اسکان مسافران با مشکل جدی مواجه هستیم و نباید مسافران به دلیل نبود اقامتگاه شهر را ترک کنند.

وی اضافه کرد: جشنواره‌ای با سه برنامه انجام می‌شود که یکی از این برنامه‌ها فراخوان عکس سلفی مسافران در تبریز است و در ۵ مهر روز جهانی گردشگری جوایزی اهدا می‌شود.

طرح مسابقه سفرنامه نویسی

خلیلی گفت: طرح مسابقه سفرنامه‌نویسی نیز مورد توجه است که بدون دخالت کاغذ و از طریق ایمیل خواهد بود و در زمینه صنایع دستی نیز برنامه‌های حمایتی در نظر خواهیم گرفت.

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز گفت: در ماه مبارک رمضان جشنواره غذاهای ویژه ماه رمضان برگزار شد و امسال نگاه ویژه‌ای به معرفی مکان‌های تاریخی داریم و ۶ هزار نفر ساعت آموزش برای راهنمایان برگزار شده است.

وی خاطرنشان کرد: تورهای تبریز گردی به عنوان یک برند در سطح کشور مطرح شده است و ۶ ایستگاه در تبریز برای تجمیع و حضور مسافران در نظر گرفته شده که از صبح ساعت ۱۰ و ۱۶ عصر این اتوبوس‌ها به صورت رایگان ارائه خدمات خواهند کرد.

خلیلی اضافه کرد: تاکسی‌هایی با عنوان «از من بپرس» در تعداد ۲۰ خودرو و ۲۰ راهنما در نقاط گردشگرپذیر تبریز حاضر می‌شوند.

وی یادآور شد: نمایشگاه‌های خیابانی در کنار برنامه‌های نمایشی مختلف مورد توجه قرار دارد تا اوقات فراغت مسافران به خوبی پر شود.

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز گفت: شهرداری تبریز عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر استان است که این ستاد رتبه دوم کشوری را در سال‌جاری کسب کرده و تعامل خوبی با این ستاد داریم.

سرویس‌های بهداشتی یکی از مشکلات جدی در تبریز و استان است

وی با بیان اینکه سرویس‌های بهداشتی یکی از مشکلات جدی در تبریز و استان است، افزود: در این زمینه ادارات مختلف نیز با مشکل مواجه هستند و در جلب همکاری بخش خصوصی نیز این بخش به دنبال سودآوری است که این امر باید به نوعی در نظر گرفته شود.

خلیلی نبود اقامتگاه مناسب را در کنار کمبود پارکینگ در تبریز یادآور شد و گفت: با مکاتبات صورت گرفته در زمینه استفاده از حیاط مدارس برای پارکینگ خودروهای مسافران اقدام می‌شود.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :