به گزارش تبریزمن،لیلا جاویدان ظهر امروز در نشست مطبوعاتی کاندیداتوری شهر تبریز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام با بیان اینکه ۵ شهر در ایران به عنوان کاندیدا در این زمینه معرفی شده‌ است، اظهار داشت: ظرفیت‌های شهر و استان احصا شده و جلسات مکرر برای دفاع از شایستگی تبریز در این زمینه در وزارتخانه ورزش و جوانان صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: استانداری آذربایجان‌شرقی هزینه‌های این طرح را تقبل کرده‌اند و شخصا پیگیر این موضوع هستند تا ظرفیت‌های لازم ایجاد شود.

جاویدان یادآور شد: برنامه‌هایی نیز در این زمینه پیشنهاد شده و برنامه‌های فرهنگی تبریز به عنوان قوی‌ترین برنامه‌ها شناخته شده تا تبریز به عنوان دومین شهر پس از استانبول به عنوان پایتخت فرهنگی جوانان جهان اسلام معرفی شود.

وی خبر داد: شهر گنجه در جمهوری آذربایجان نیز برای سال ۲۰۱۶ به عنوان پایتخت فرهنگی جوانان اروپا معرفی شده و همین امر با توجه به قرابت فرهنگی می‌تواند ظرفیت‌هایی را مطرح کند.

معاون فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی افزود: تبریز به عنوان پایتخت تشیع می‌تواند عملکرد موفقی داشته باشد و در این مورد ۱۱ برنامه پیشنهاد شده که سازمان‌های مردم نهاد جوانان در این برنامه‌ها نقش محوری دارند.

معاون فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را از نتایج برگزاری این برنامه دانست و افزود: تلاش می‌کنیم تا از ظرفیت حامیان مالی در این برنامه‌ها استفاده کنیم و ادارات کل مختلف را نیز دعوت به همکار کرده‌ایم.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به برنامه‌های این اداره کل در زمینه‌های فرهنگی گفت: توسعه ازدواج سالم و آسان جوانان، توجه به فعالیت‌های فرهنگی و ارزشمند و نیز توجه به بازی‌های رایانه‌ای از جمله برنامه‌های فرهنگی جهان اسلام است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :