رئیس شورا‌ی شهر تبریز تاکید کرد: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشور‌های اسلامی فرصتی برای معرفی این شهر در سطح جهانی و استفاده از پتانسیل‌های آن است.

به گزارش تبریزمن، شهرام دبیری در همایش گرامی‌داشت روز جهانی گردشگری اظهار کرد: صنعت توریسم به عنوان سومین صنعت پراهمیت در دنیا در شهر ما نقش کم‌رنگی دارد و در کل جهان این صنعت پس از صنعت نفت و خودروسازی نقش مهمی را در اقتصاد آن کشور ایفا می‌کند.

وی افزود: تبریز با چهار هزار سال قدمت باید جایگاه خود را در همه‌ی عرصه‌ها بیابد تا دوباره شهر اولین‌ها شود.

دبیری افزود: با توجه به اینکه امروزه شاهد رکود اقتصادی و توقف تولید هستیم، احیا شدن صنعت توریسم می‌تواند در شکستن این رکود و ایجاد اشتغال کارساز باشد.

وی با اشاره به اینکه هیچ کاری بدون همکاری و مشارکت مردم به اتمام نمی‌رسد، گفت: بی شک مردم نیاز به آموزش دارند و مسئولان مربوطه نیز باید در صدد برگزاری کلاس‌های آموزشی برای رانندگان تاکسی یا داوطلبان فعالیت در حوزه‌ی گردشگری باشند.

وی خاطر نشان کرد: تبریز به عنوان شهری که پیمان خواهر خوانده‌گی با اکثر شهرها را دارد، مراودات فرهنگی و علمی را با سایر شهرها داشته‌ است؛ بنابراین باید با برنامه‌ریزی‌ها‌ی مناسب، شهر را توسعه داده و تبریز را به جایگاهی که شایسته‌ی آن است برسانیم.

گفتنی است همایش گرامی‌داشت روز جهانی گردشگری در سالن همایش مجتمع رفاهی پتروشیمی تبریز و با حضور مسئولان مربوطه و با اجرای برنامه‌های فرهنگی در تبریز برگزار شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :