سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز با مدیرعامل صندوق احیای آثار و اماکن تاریخی کشور دیدار کرد.
به گزارش تبریزمن، در این دیدار که به منظور بررسی وضعیت آثار تاریخی تبریز برای آماده سازی سال ۲۰۱۸ انجام شد، درباره ضرورت حفظ و احیای آثار تارخی تبریز و به ویژه اهمیت خانه های تاریخی تبریز بحث و گفتگو شد..

محمدرضا پوینده مدیرعامل صندوق احیای آثار و اماکن تاریخی کشور گفت : شهر تبریز غنای تاریخی و فرهنگی بزرگی دارد و انتخاب این شهر به عنوان پایتخت گردشگری شهرهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ بردوش همه نهادهای مسئول در حوزه آثار تاریخی و گردشگری مسئولیت بزرگی نهاده است.
پوینده افزود: به همین دلیل صندوق احیای آثار و اماکن تاریخی کشور برنامه ای ویژه ای برای همکاری با شهرداری تبریز و همچنین اداره کل میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی برای حفظ و احیای آثار تارخی تبریز در نظر گرفته است.
وی یادآور شد: همه ساله کنگره بین المللی شهرهای تاریخی جهان برگزار می شود و از قاره آسیا  تا به حال تنها کشورهای شرق آسیا افتخار میزبانی این کنگره بین المللی را داشته اند.
وی ادامه داد:با توجه به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری شهرهای اسلامی ؛ صندوق احیای آثار و اماکن تاریخی کشور رایزنی‌های لازم را جهت میزبانی این کنگره توسط تبریز در سال  سال آینده ، انجام می دهد.
رضا خلیلی سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز در این جلسه گفت: شهرداری تبریز در دهه اخیر در راستای حفظ و احیای آثار تاریخی و به ویژه خانه های تاریخی تلاش ارزنده ای انجام داده به همین دلیل شهرداری تبریز علاقه مند به همکاری بیشتر و تنگاتنگ با صندوق احیای آثار و اماکن تاریخی کشور است.
خلیلی ادامه داد: شهرداری تبریز برای میزبانی شایسته کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ به عنوان نهاد اجرایی کارگروه ویژه “تبریز ۲۰۱۸” که در استانداری آذربایجان شرقی تشکیل شده، برنامه ای منظم تدوین کرده است که هرچه سریعتر این برنامه برای همکاری با صندوق احیای آثار و اماتکن تاریخی کشور ارائه خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :