به گزارش تبریزمن، دیدار دربی آذربایجان بین دو تیم گسترش فولاد و تراکتورسازی تبریز در حالی از ساعت ۱۸:۳۰ امروز آغاز خواهد شد که در حال حاضر و طبق اخبار رسیده از استادیوم یادگار امام، چندان استقبال خوبی – که هواداران تراکتورسازی همیشه از تیم خود داشته اند – از این بازی به عمل نیامده است.

شاید دلایل دیگری هم در این کمبود تماشاگر موثر باشد اما این قاعده که هرچه بازی دیرتر و به دور از نور خورشید و گرمای هوا انجام شود، هم تعداد تماشاگران زیاد خواهد بود و هم بازیکنان کیفیت بیشتری خواهند داشت را همه قبول دارند.

گرمای هوا هم می تواند باعث کم شدن تعداد هواداران حاضر در استادیوم شود و هم باعث تحلیل عضلانی بازیکنان و مصدومیت آن ها شود. برگزاری دربی تبریز زیر نور مستقیم خورشید در وسط تابستان شاید نکته عجیبی نباشد اما اینکه دربی اصفهان در ساعت ۲۱ – بهترین زمان ممکن – برگزار شود، جای بسی تعجب دارد.

photo_2015-08-07_05-04-49

اصفهانی ها که سالهاست لابی فوق العاده ای در فدراسیون داشته اند و در فصل گذشته نیز زیانشان کم و بیش به تراکتورسازی هم رسید، بار دیگر برای بالا بردن کیفیت شهرآوردشان و نیز حضور بیشتر هواداران فوتبال در استادیوم خود، توانستند ساعت بازی را به نفع خود کنند.

برگزاری دربی آذربایجان سه ساعت قبل از دربی اصفهان نکات عجیبی بر ضد تراکتورسازی و به نفع اصفهانی ها دارد که برخی از آنها ذکر شد. تفسیر پشت پرده این تصمیمات نیز برای افکار متفاوت مختلف است اما تاثیرات منفی این گونه اقدامات برای باشگاه تراکتورسازی مشخص می باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :