رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با بیان اینکه نهایت درآمدی که یک نماینده مجلس در طول مدت نمایندگی می‌تواند کسب کند ۴۸۰ میلیون تومان است، گفت: شنیده می‌شود برخی از کاندیداها میلیاردها تومان صرف تبلیغات می‌کنند که باید پرسید انگیزه‌شان چیست.

به گزارش تبریزمن، سعید شبستری‌خیابانی صبح امروز در جلسه فرهنگی، اجتماعی انتخابات آذربایجان شرقی اظهار داشت: یقینا همه می‌دانند هر قدر حضور مردم پای صندوق‌های رای بیشتر باشد به همان میزان موجب عزتمندی و اقتدار نظام خواهد بود.

وی افزود: فرقی نمی‌کند مردم به چه کسی رای دهند و نام هر فردی از صندوق رای بیرون آید برای ما محترم خواهد بود؛ مهم این است اکثریت افراد جامعه خود را مکلف و موظف به حضور در انتخابات بدانند و دستگاه اجرایی استان نهایت تلاش خود را به کار خواهد بست زمینه‌های این حضور حداکثری را فراهم آورد.

استکبار مشکل ریشه‌ای با ایران دارد

شبستری اذعان داشت: استکبار جهانی هیچگاه بیکار ننشسته و با جمهوری اسلامی ایران مشکلات ریشه‌ای دارد و بعد از ۳۷ سال هنوز هم می‌خواهند مردم را از این نظام ناامید کنند که امیدواریم در انتخابات هفتم اسفند شاهد حضور حتی پرشکوه‌تری از انتخابات ۹۲ باشیم تا با افزایش حضور خود به شکلی مستند بدخواهان میهن را مایوس کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: معمولا هر دو سال یک بار در کشور انتخابات برگزار می‌شود که تاکنون هیچ مشکلی در انتخابات مختلف نداشته‌ایم.

کاندیداها و اطرافیانشان اصل در رقابت را ارائه خدمت بدانند نه رسیدن به قدرت

این مسئول تاکید کرد: یکی از بحث‌های مهم دیگری که در انتخابات مطرح است رعایت اخلاق انتخاباتی است و امیدوارم کاندیداها و اطرافیانشان اصل در رقابت را ارائه خدمت بدانند نه رسیدن به قدرت و با تمرکز روی این اصل به رعایت موازین اخلاق اسلامی پرداخته و پایبند کامل قوانین انتخاباتی باشند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی یادآور شد: کاندیداها باید به حدود و اختیارات یک نماینده آگاهی داشته و در دادن وعده‌های مختلف صداقت داشته باشند و از تخریب، سیاه‌نمایی و زیرسئوال بردن خدمات دلسوزان این نظام مقدس به شدت بپرهیزند.

وی ابراز داشت: همین که ما از زیر سلطه استعمارگران خارج شدیم و به استقلال سیاسی دست یافته و زیر پرچم حکومت مقدس اسلامی قرار گرفته‌ایم بزرگ‌ترین افتخار است که کاندیداها هم در هر خط و خطوطی هستند در چارچوب نظام برای تشکیل مجلسی که ریل گذار اقدامات دولت باشند تلاش کنند.

این مسئول با بیان اینکه جناح‌های رقیب از تخریب متقابل هم پرهیز کنند چرا که پس از انتخابات نامزدهای برگزیده باید با وفاق با هم مسیر رسیدن به توسعه را در کشور هموار کنند، اضافه کرد: انتخابات سرمایه اجتماعی نظام است و نباید این سرمایه اجتماعی را که ناشی از به خون غلطیدن هزاران شهید است و هم اکنون هم شهدایی را برای حفظ امنیت و آرامش نظام تقدیم می‌شود، با دست خود تضعیف کنیم.

شبستری متذکر شد: متاسفانه به سادگی اسطوره‌ها و بدنه‌های اصلی انقلاب را زیرسئوال می‌بریم و به بهانه‌های مختلف پایه‌های انقلاب را به فساد و انحراف متهم می‌کنیم و تنها برای القای دیدگاه‌ها و فکر خاص سیاسی خود و ایجاد هیجان سیاسی شخصیت‌های اصلی و تاثیرگذار نظام را به راحتی مورد تخریب قرار می‌دهیم.

نباید افراد را به دو دسته سیاه و سفید تقسیم‌بندی کنیم

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی توضیح داد: نباید افراد را به دو دسته سیاه و سفید تقسیم‌بندی کنیم چرا که بین این دو رنگ هزاران طیف رنگی وجود دارد و این طور نیست که فردی که با ما کاملا موافق نیست دشمن ما است.

وی با بیان اینکه نهایت درآمدی که یک نماینده در مجلس می‌تواند کسب کند ۴۸۰ میلیون تومان است، افزود: این درحالی است که شنیده می‌شود برخی از کاندیداها میلیاردها تومان را صرف تبلیغات می‌کنند که باید از اینها پرسید انگیزه‌شان چیست.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی بیان داشت: کاندیداها نباید به خاطر به دست آوردن چند رای از مردم استفاده ابزاری کرده و با استفاده از نقاط ضعف و علایق آنها به دادن شعارهای غیرواقعی و در تضاد با شخصیت واقعی خود بپردازند.

این مسئول با اشاره به ابزارهای تبلیغی مورد استفاده در فضای حقیقی و مجازی گفت: متاسفانه در حوزه فضای مجازی قانون شفافی هنوز تدوین نشده و این فضا در حال حاضر هم یک فرصت بزرگ و هم یک تهدید بزرگ محسوب می‌شود که بعضا جولانگاه ارائه لیست‌های جعلی متعدد و ایراد تهمت و افتراء و تخریب متقابل شده است که این بداخلاقی‌ها در شان کشور ما نیست.

شبستری با اشاره به جمع‌آوری تعداد کثیری از بنرهای تبلیغاتی که در محل‌های غیرقانونی نصب شده بود، اذعان داشت: هزینه‌های گزاف این بنرهای رنگارنگ می‌توانست برای شمار زیادی از افراد بی‌بضاعت جامعه گره‌گشا و موثر باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :