مایکروسافت بهینه سازی مرورگر خود برای سیستم عامل و سخت افزار خود را مد نظر قرار داده است، در شرایطی که گوگل بیشتر به استفاده از اکوسیستم خود توسط کاربران توجه دارد. برای مایکروسافت، این مساله که مرورگر اج مصرف انرژی بهینه ای داشته باشد مهم است زیرا عملکرد ضعیف آن اثر بدی روی ویندوز ۱۰ و سخت افزار سرفیس خواهد داشت.

به گزارش تبریزمن، دلایل زیادی وجود دارند که مایکروسافت دوست داشته باشد کاربران استفاده از مرورگر گوگل کروم را متوقف کرده و از مرورگر اج به جای آن استفاده کنند. اما در یکی از جدیدترین آگهی های مایکروسافت دلیلی قانع کننده ارائه می شود: کروم در زمینه مصرف باتری افتضاح است و اج عملکرد بسیار بهتری دارد.

تبلیغ جدید مایکروسافت از عمر باتری ضعیف کروم حکایت دارد

 اگر دارای لپ تاپ هستید و از کروم استفاده می کنید احتمالا می دانید که مرورگر وب گوگل یک انرژی‌خوار فوق العاده است. مایکروسافت در یکی از جدیدترین ویدئوهای تبلیغاتی خود مرورگر اج را در برابر فایرفاکس، اپرا و کروم قرار داده و یک ویدئو اچ‌دی مشابه در آنها برای ساعت ها استریم شده است. این آزمایش در رایانه های سرفیس بوک انجام شده و نتایج حاصل از آن به ترتیب زیر است:

کروم: ۴ ساعت و ۱۹ دقیقه ۵۰ ثانیه

فایرفاکس: ۵ ساعت و ۹ دقیقه و ۳۰ ثانیه

اپرا: ۶ ساعت و ۱۸ دقیقه و ۳۳ ثانیه

اج: ۷ ساعت و ۲۲ دقیقه و ۷ ثانیه

به بیان دیگر، اج ۷۰ درصد بیشتر از کروم دوام آورده است. حتی برای وظایف غیر ویدئویی، مایکروسافت مدعی است مرورگر اج از نظر عمر باتری ۳۶ تا ۵۳ درصد بیشتر دوام می آورد.

البته این مساله منطقی به نظر می رسد زیرا مایکروسافت بهینه سازی مرورگر خود برای سیستم عامل و سخت افزار خود را مد نظر قرار داده است، در شرایطی که گوگل بیشتر به استفاده از اکوسیستم خود توسط کاربران توجه دارد. برای مایکروسافت، این مساله که مرورگر اج مصرف انرژی بهینه ای داشته باشد مهم است زیرا عملکرد ضعیف آن اثر بدی روی ویندوز ۱۰ و سخت افزار سرفیس خواهد داشت.

در نتیجه اگر عمر باتری در ویندوز ۱۰ برای شما اهمیت دارد و همواره در حال حرکت هستید، استفاده از مرورگر خود مایکروسافت می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :