در جلسه سیاست گذاری و هماهنگی جهت برگزاری روزهای ۱۰ و ۱۳ آبان امسال، مسوولان دستگاه های اجرایی ذی ربط در خصوص مراسم سالروز شهادت آیت الله قاضی طباطبایی و روز دانش آموز با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی به بحث و تبادل نظر پرداخته و مقرر گردید تا در قالب کمیته های ۱۳گانه، این ایام با رویکرد تبیین جنایت های استکبار جهانی در شهرهای مختلف استان برگزار گردد.

به گزارش تبریز من، نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز امروز در این جلسه فرازی از نهضت عاشورا و نقش سیدالشهدا را بیان نمود و گفت:اجرای سیره رسول الله و عمل به امر به معروف و نهی از منکر مهم ترین هدف این حرکت بود که تا ابد در اذهان مردم جهان باقی خواهد ماند.

آیت الله محسن مجتهد شبستری سپس با قدردانی از مردم تبریز در خلق حماسه پیروزی انقلاب اسلامی افزود:مردم به پاس خدمات و مبارزات شهید قاضی طباطبایی همواره از ایشان حمایت کردند زیرا این عالم فرزانه شخصیتی ذوب شده در امام راحل بودند.

از آنجایی که تبریز شهری تأثیرگذار در تحقق پیروزی انقلاب بود منافقان کور دل، امام جمعه محبوب این شهر را به شهادت رساندند تا به ظن خود مانع همراهی مردم با انقلاب و امام شوند در حالی که تیرشان به سنگ خورد و لذا باید تجلیل مناسبی از شخصیت والای ایشان در مسجد مقبره منعقد گردد.

ایشان ادامه داد:تبعید امام راحل، روز کشتار دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی همگی باعث شد تا روز ۱۳ آبان به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی معرفی شود و امسال نیز این روز باید با شور و شعف خاصی برگزار گردد.

چنانچه همگان می دانند کاپیتولاسیون، قانون ذلت باری بود که انتقاد شدید امام در آن ایام را به دنبال داشت و این اعتراض، باعث تبعید ایشان شد که تأسف بار بود.

photo_2015-10-21_10-16-20

سازمان سیا همواره ۳ واحد جمع آوری اطلاعات، عملیات جاسوسی و برنامه ریزی برای مداخله عده ای در امور داخلی کشورها را در دستور کار خود قرار داده است به طوری که مشاهده کردیم پس از تسخیر لانه جاسوسی مشخص شد که سفارت آمریکا در سال های پس از پیروزی انقلاب نیز طبق همان برنامه ریزی ها پیش رفته است.

رهبر معظم انقلاب امسال بر تلاش استکبار جهانی برای نفوذ به ایران تاکید کرده اند که باید در این راستا، برگزاری روز دانش آموز پررنگ تر از سنوات گذشته باشد و تصویب برجام نباید موجب استکبارستیزی مردم شود زیرا عربستان و خاندان آل سعود که دست نشانده صد در صد آمریکاست در قضیه حادثه منا تعدادی زیادی از حجاج بی گناه را به کشتن داد و عظمت برگزاری این روز مشت محکمی به آنهاست.

در خاتمه اضافه می کنم کمیته های دانش آموزی، دانشجویی، حوزه و روحانیت، تشکل های دینی، امنیت، اطلاع رسانی، فضاسازی و تبلیغات شهری، فرهنگی و هنری، مراسم، ورزش و جوانان، بانوان، بسیج، کارگری و اصناف بازار با مسوولیت دستگاه های اجرایی مربوطه استان، امر برگزاری مراسم ویژه روز ۱۳ آبان در آذربایجان شرقی را بر عهده دارند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :