به گزارش تبریزمن، کمتر بازیکن خارجی به اندازه ادینهو از لیگ ایران سود کرده است. آقای گل لیگ چهاردهم، دفعه قبل که به ایران آمد ۴ سال در مس بود و سپس با قراردادی گرانقیمت به شارجه رفت. دو سال حضور نه چندان موفق در امارات، قیمت ادینیو را پایین آورد و این بار هم او با بازگشت به ایران توانست قیمتش را چند برابر کند.

فصل پیش، ادینهو قراردادی یک میلیارد و دویست میلیون تومانی با تراکتورسازی بسته بود؛ رقمی که نزدیک به ۳۵۰ هزار دلار است. حالا بعد از یک فصل حضور در تبریز و آقای گلی لیگ برتر، ادینیو قصد دارد قراردادی بین ۱٫۵ تا ۲ میلیون دلار با تیم های قطری امضا کند. بیش از ۵ برابر رقمی که ادینیو فصل پیش از تراکتورسازی گرفت. اگر سن ادینیو اجازه دهد، احتمالا یکی دو سال بعد دوباره او را در ایران می بینید.

با این حال نباید حرفه ای گری و زحمات زیادی که لوسیانو ادینهو برای تیم تراکتورسازی کشیده و باعث موفقیت نسبی این تیم در فصل گذشته شد، چشم پوشی کرد و به او حق داد تا در این سن و سال و دوران پایانی فوتبال خود، بتواند مایحتاج ادامه زندگی خود را تامین کند.

ادینهو

دوسانتوس، دیگر بازیکن برزیلی تراکتورسازی بود که با نمایش خوب در این تیم توانست با قیمتی بالا راهی تیم های عربی شود، شاید این چند بازیکنی که مدیران باشگاه تراکتورسازی وعده حضورشان در ترکیب تیم طی روز های آینده را می دهند، به این امید راهی تبریز شوند که با ارائه بازی های خوب تحت حمایت هواداران، ارزش خود را افزایش داده و سرمایه لازم برای زندگی هفت نسل بعد از خود را از تیم های عربی به جیب بزنند!

البته این ویژگی مختص بازیکنان برزیلی نیست و ایرانی هایی مثل آندو تیموریان، علی کریمی، دهنوی و دیگران نشان داده اند تراکتورسازی و هوادانش دوپینگ انرژی و انگیزه هستند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :