شهردار تبریز گفت: تجاری سازی و فروش آثار هنری یکی از عمده ترین وظایف نهادهاست و شهرداری تبریز در کنار نهادهای فرهنگی در این امر مهم سهیم است.به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی، در آیین گشایش نمایشگاه آثار خوشنویسی و نگارگری تبریز خاطر نشان کرد: این حرکت که با همکاری سازمان فر هنگی هنری شهرداری تبریز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده است، گامی در جهت شکوفایی چرخه اقصاد هنر می باشد.

وی افزود: مقرر شده است که برخی از آثار این نمایشگاه توسط شهرداری تبریز خریداری شود تا در قالب هدایای فرهنگی به میهمانان شاخص این شهر ارائه شود.

دکتر نجفی همچنین خاطر نشان کرد: خانه هنرمندان سازمان وظیفه خواهد داشت زمینه معرفی و نمایش این آثار را در سطح کشور و منطقه معرفی نماید تا امکان معرفی اثار هنری هنرمندان تبریز در همه جا فراهم شود.

نمایشگاه آثار نگارگری و خوشنویسی آثاری از هنرمندان معاصر خوشنویسی و نگارگری تبریز را ارائه کرده و در آن ۱۰۰ قطعه اثر در معرض دید عموم قرار گرفته است.

این نمایشگاه روز ۱۷ خردادماه در محل نگارخانه میرعلی تبریزی خانه فرهنگ تبریز برپا شد و آثاری از اساتید برجسته خوشنویسی و نگارگری تبریز به نمایش درآمد.

در این نمایشگاه آثار خطی و نگارگری هنرمندان تبریز، آثاری از استاد حسن کرمانی،علی دایم امید، شهرام روحی، کلجاهی و جمشید وجدنیا، دوزدوزانی، نصیری، گیتی نورد، فرشباف پیروز پاینده و …. و خانم پورقاسم ارائه شده است که بحث فروش این آثار نیز در کنار این نمایشگاه مورد توجه قرار گرفته است.

این رویداد که با هدف تلاش برای تقویت چرخه اقتصادی هنر از طریق نگارخانه صورت می گیرد، آثار هنرمندان را براساس قیمتی که شورایی معتبر روی آن قیمت گذاری کرده است، به فروش می رساند.

پیش بینی می شود با این اقدام، زمینه برای عمومی تر شدن هنر خوشنویسی و نگارگری و راه یافتن آن به منازل و دفاتر کار شهروندان افزایش یافته و آثار هنری این دو حوزه هنری که با فرهنگ ایرانی اسلامی، حیاتی طولانی را دارند، به میان شهروندان بیاید.

علاقمندان برای دیدار از این نمایشگاه می توانند تا ۲۲ خردادماه به نگارخانه میرعلی خانه فرهنگ تبریز مراجعه نمایند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :