به گزارش تبریزمن، مردم آذربایجان‌شرقی به دنبال حوادث ۲۶ نوامبر در منطقه نارداران در جمهوری آذربایجان که منجر به شهادت ۶ نفر و زخمی شدن ۱۸ نفر از مسلمنانان شیعه این کشور شد مقابل کنسولگری جمهوری آذربایجان تجمع کردند.

دانشجویان دانشگاههای آذربایجان شرقی،طلاب و جمعی از هیئات حسینی تبریز به مناسبت رحلت پیامبر اکرم(ص) و در اعتراض به کشتار شیعیان نارداران توسط عوامل حکومت جمهوری آذربایجان، روز پنجشنبه ساعت ۱۲ هنگام با اقامه ی نماز ظهر و عصر در مقابل کنسولگری آذربایجان در تبریز تجمع کردند.

گفتنی است قصبه نارداران در ۲۵ کیلومتری شهر باکو مرکز جمهوری شیعه نشین آذربایجان قرار دارد و مدفن بی بی رحیمه (س) خواهر امام رضا علیه السلام است.

چند وقت پیش نیروهای پلیس امنیتی جمهوری آذربایجان مقارن نماز ظهر در هجومی از پیش برنامه ریزی شده یکی از روحانیون سرشناس منطقه به نام حاج طالع باقرزاده را دستگیر کرد.

در نتیجه این هجوم ۵ تن از اهالی با گلوله مستقیم ماموران کشته و ده ها تن مجروح شدند.

همچنین صدها نفر از نیروهای قشون وزارت کشور در یک اقدام بی سابقه، از صبح مراسم اربعین حسینی با یورش به منطقه نارداران به سرکوب شیعیان و تخریب نمادهای شیعی پرداختند.

در این تجمع هزار نفری معترضان نماز ظهر را در برابر کنسولگری جمهوری آذربایجان اقامه کردند و در ادامه به سینه زنی و عزاداری پرداختند.

در این تجمع هزاران نفری بانوان نیز همچون مردان با فریاد “لبیک یا حسین” اعلام کردند عشق به امام حسین تا قیامت پابرجاست و با اقدامات صهیونیستی پایان نمی‌پذیرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :